جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

تکمیل ۴۵ مجتمع آب‌رسانی لرستان نیازمند ۱۰۷ میلیارد تومان اعتبار است - نمایش محتوای خبر

 

 

تکمیل ۴۵ مجتمع آب‌رسانی لرستان نیازمند ۱۰۷ میلیارد تومان اعتبار است

تکمیل ۴۵ مجتمع آب‌رسانی لرستان نیازمند ۱۰۷ میلیارد تومان اعتبار است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان‌ روستاهای مشکل‌دار لرستان را در بحث آب ۵۷۹ روستا برشمرد و گفت: تکمیل ۴۵ مجتمع آب‌رسانی لرستان نیازمند ۱۰۷ میلیارد تومان اعتبار است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علیرضا کاکاوند چهارشنبه شب در جلسه مدیران حوزه نیرو که با حضور وزیر نیرو در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: در بحث انجام فاضلاب روستاها عملیات اجرایی چهار روستا از قبلاً شروع‌شده و هم‌اکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که امیدواریم تا سال آینده بتوانیم آن‌ها را تکمیل کنیم.

وی افزود: در بحث فاضلاب از محل منابع بانک توسعه اسلامی برنامه دو روستا در الیگودرز و ازنا در دستور کار است به‌طوری‌که پیمانکار آن نیز مشخص‌شده و تا پایان سال‌تحویل زمین می‌شود که امیدواریم طی یک قرار داده دو ساله بتوانیم آن را بهره‌برداری برسانیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان به محدودیت‌های مالی در حوزه آب و فاضلاب روستایی لرستان اشاره و عنوان کرد: درست است که استان با بحث خشکسالی مواجه است اما مشکل عمده نبود پول است چرا که در استان منابع تأمین آب‌داریم و کار مطالعه  تک‌تک روستاها انجام‌ شده است.

کاکاوند در ارتباط با مشکلات حوزه آب‌رسانی روستاها نیز بیان کرد: روستاهای مشکل‌دار استان لرستان در بحث آب 579 روستاست که در قالب 45 مجتمع آب‌رسانی مشکل آن‌ها برطرف می‌شود که هم‌اکنون این مجتمع‌ها نیمه‌تمام هستند.

وی با اشاره به اینکه برای راه‌اندازی این مجتمع‌های آب‌رسانی حدود 35 میلیارد تومان هزینه شده است، گفت: حدود 107 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این مجتمع‌ها نیاز است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان تصریح کرد: 14 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل مجتمع‌های آب‌رسانی روستاهای بالای 20 خانوار  که 32 مورد هستند نیاز است و حدود 93 میلیارد تومان نیز برای روستاهای سطح دو نیاز است تا به سطح یک تبدیل شود بنابراین از وزارت نیرو درخواست می‌شود تا ظرف دو تا سه سال این منابع تأمین شود.