رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

ثبت‌نام ۱۰۳۳ واحد تولیدی استان لرستان برای دریافت تسهیلات رونق اقتصادی - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت‌نام ۱۰۳۳ واحد تولیدی استان لرستان برای دریافت تسهیلات رونق اقتصادی

ثبت‌نام ۱۰۳۳ واحد تولیدی استان لرستان برای دریافت تسهیلات رونق اقتصادی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان: ۱۰۳۳ واحد تولیدی استان لرستان درخواست حدود ۶۲۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق اقتصادی کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمدرضا صفی‌خانی امشب در جلسه ستاد تسهیل تولید که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، در ارتباط با عملکرد تسهیلات رونق اقتصادی در استان اظهار داشت: برای رونق اقتصادی تاکنون یک هزار و 33 واحد با ایجاد اشتغال 7 هزار و 990 نفر و مبلغ درخواستی تسهیلات 620 میلیارد تومان ثبت‌نام کرده‌اند.

وی بابیان اینکه 178 واحد بررسی و پایش شده است، افزود: مبلغ 16 میلیارد تومان به بانک‌ها معرفی و 12 واحد در مرحله عقد قرارداد با بانک ها داریم که مبلغ آن حدود 135 هزار و 710 میلیون ریال و اشتغال آن 204 نفر است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: در دو کمیته کارشناسی تسهیلات تعدادی از واحدها بررسی شدند و نزدیک به 38 مورد در کمیته کارشناسی جهاد کشاورزی بررسی و موردپذیرش بانک‌ها قرارگرفته و 29 طرح در جلسه کمیته کارشناسی مورد تأیید بانک‌ها قرار گرفتند که اکثر آن‌ها متعلق به بانک کشاورزی است.

وی با اشاره به اینکه 8 میلیارد و 470 تومان مجموع درخواست سرمایه در گردش و حدود 5 میلیارد تومان سرمایه ثابت 38 واحد است، بیان کرد: درمجموع 13 میلیارد تومان سرمایه این واحدهای تولیدی است.

صفی خانی در ارتباط با 29 طرح صنعت و معدن در جلسه کارشناسی، تصریح کرد: 17 میلیارد تومان ارزش این طرح‌ها است که بانک‌های انصار، رفاه کارگران، مسکن، ملت، ملی، تجارت، توسعه تعاون ، صادرات، صنعت و معدن عهده‌دار این طرح‌ها شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در کمیته کارشناسی ستاد تسهیل سازمان صنعت و معدن شش طرح که دو طرح آن تعاونی است پذیرفته و چهار واحد تعاونی نیز در اداره کل کار و رفاه اجتماعی پذیرفته‌شده است.