جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹

ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان از دوشنبه - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان از دوشنبه

ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان از دوشنبه

ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان از دوشنبه 25 بهمن به صورت اینترنتی آغاز و تا سه شنبه 3 اسفند ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز لرستان، رئیس اداره سنجش آموزش و پرورش لرستان گفت: این آزمون برای ورود به پایه هفتم و دهم است و دانش آموزانی که شرایط لازم برای ثبت نام در این آزمون داشته باشند می توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی  azmoon.medu.ir  ثبت نام کنند.

مجتبی باقری مطلق افزود: دانش آموزان پایه ششم برای ورود به پایه هفتم و دانش آموزان پایه نهم برای ورود به پایه دهم می توانند ثبت نام کنند.

باقری شرط لازم را برای ثبت نام پایه هفتم کسب مقیاس خیلی خوب در تمام دروس و یا حداقل کسب مقیاس خوب در یکی از دروس و مقیاس خیلی خوب در سایر دروس بیان کرد و گفت: داوطلبان ورود به پایه دهم هم با داشتن حداقل معدل کل سالانه 19 پایه هشتم در خرداد 95 - 1394 می توانند ثبت نام کنند.

وی تاکید کرد: دانش آموزان پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان که بر اساس بخشنامه مرکز ملی استعدادهای درخشان باید در آزمون شرکت کنند، از شرط معدل مستثنی شده اند و پذیرش نهایی این دسته از دانش آموزان در صورت قبولی مشروط به احراز شرایط ادامه تحصیل در پایه نهم خواهد بود .

باقری ادامه داد:‌ آزمون مدارس استعدادهای درخشان  برای ورود به پایه هفتم پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396 و برای ورود به پایه دهم جمعه 15 اردیبهشت ماه 96 ساعت 9 صبح برگزار می‌شود.

باقری مطلق در ادامه تاکید کرد: چون مراحل ثبت نام اینترنتی می باشد مسئولیت ثبت و صحت مندرجات در فرم ثبت نام به عهده داوطلب است و در صورت عدم احراز شرایط ثبت نام در آزمون، شرکت و یا حتی قبولی در آزمون، قبولی داوطلب لغو و بی اثر خواهد بود.

وی ادامه داد: سوالات آزمون به شیوه 4 گزینه ای است و محتوای آزمون هم مشتمل بر دو دسته سوالات استعداد تحصیلی و استعداد تحلیلی است که 20 درصد نمره آزمون مربوط به استعداد تحلیلی و 80 درصد مربوط به استعداد تحصیلی است.

باقری تاکید کرد: سوالات به صورت متمرکز توسط مرکز ملی استعدادهای درخشان طراحی می شوند.