جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

ثبت نام 335 خودرو در طرح تعویض تاکسی در بروجرد - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت نام 335 خودرو در طرح تعویض تاکسی در بروجرد

ثبت نام 335 خودرو در طرح تعویض تاکسی در بروجرد

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بروجرد گفت: 335 خودرو تاکسی این شهرستان تا امروز در طرح تعویض تاکسی ثبت نام کرده‌اند.

حسن غیاثوند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بروجرد، اظهار کرد: از مجموع یک هزار و 800 دستگاه تاکسی فعال این شهرستان، 540 دستگاه تاکسی فرسوده است.

وی با اشاره به اینکه 30 اسفند ماه به عنوان آخرین روز ثبت نام در طرح تعویض خودرو تاکسی به صورت سراسری اعلام شده بود، تاکید کرد: این مهلت تا پایان هفته جاری تمدید شده است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بروجرد با اشاره به اینکه سازمان‌های تاکسیرانی نقشی در اولویت بندی تعویض خودورهای تاکسی فرسوده ندارند، افزود: در این طرح تعویض خودورهای فرسوده پیکان در اولویت قرار دارند.

غیاثوند به تعهد ایران خودرو برای تعویض 90 هزار دستگاه خودرو تاکسی در مدت پنج ماه اشاره و خاطرنشان کرد: در دو ماه اسفند سال جاری و فروردین سال آینده به ترتیب هفت و 8 هزار دستگاه تاکسی از ناوگان تاکسیرانی سراسر کشور تعویض می‌شود.

وی با اشاره به اعطاء تسهیلات 20 میلیون تومانی به رانندگان تاکسی در طرح تعویض خودروهای این ناوگان ادامه داد: در این طرح پنج میلیون و 300 هزار تومان به ازای تحویل هر خودرو فرسوده به این افراد تعلق می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بروجرد به سود 23 درصدی تسهیلات تعویض خودرو تاکسی در ابتدای اجرای طرح اشاره و عنوان کرد: طی جلساتی با حضور مدیرعامل‌های سازمان تاکسیرانی سراسر کشور و مسئولان کشوری ایران خودرو پرداخت هفت درصد از سود این تسهیلات را برعهده گرفت.

غیاثوند یادآور شد: این تسهیلات پس از رایزنی های انجام شده با نرخ سود 16 درصد و با یک ضامن به رانندگان پرداخت می‌شود.

وی اظهار کرد: 500 هزار تومان به عنوان بلاعوض به منظور جبران بیکاری یک ماهه رانندگان ناوگان تاکسیرانی تا زمان تحویل خودور جدید به این رانندگان تعلق می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بروجرد با اشاره به اینکه ثبت نام در طرح تعویض خودروهای فرسوده ناوگان تاکسیرانی به صورت سراسری در کشور اجرایی می‌شود، تصریح کرد: این طرح دولتی و ثبت نام در آن برای رانندگان این ناوگان اجباری است.

غیاثوند خاطرنشان کرد: رایزنی‌ها با مسئولان کشوری به منظور افزایش مدت پرداخت اقساط تسهیلات20 میلیون تومانی طرح تعویض خودورهای تاکسی فرسوده ادامه دارد.

وی عنوان کرد: به ازای هر دستگاه تاکسی فرسوده ثبت نام شده در این طرح مبالغی برای سازمان‌های تاکسیرانی سراسر کشور در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بروجرد تاکید کرد: تعویض خودروهای تاکسی فرسوده رفع بسیاری از مشکلات شهروندان و رانندگان این ناوگان را به دنبال دارد.