جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

ثبت 1483 مورد اشتغال‌زایی شهرستان دورود در سامانه رصد - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت 1483 مورد اشتغال‌زایی شهرستان دورود در سامانه رصد

ثبت 1483 مورد اشتغال‌زایی شهرستان دورود در سامانه رصد

فرماندار شهرستان دورود گفت: در طی سال جاری 1483 مورد اشتغال‌زایی شهرستان دورود در سامانه رصد به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، ماشاءالله نعمتی عصر روز سه شنبه در کارگروه اشتغال شهرستان دورود با اشاره به تاکید استاندار لرستان بر اهمیت اشتغال اظهار داشت: استان لرستان در حال حاضر یکی از استان‌های است که با مشکل بیکاری بسیاری مواجه و شهرستان دورود نیز دارای نرخ بالای بیکاری است.

این مسئول خواستار مشخص شدن دقیق تعداد نیروی بیکار شهرستان دورود شد و تأکید کرد: لازم است، تا تخصص و مدرک تحصیلی این تعداد نیروی کار مشخص تا بتوان در برنامه‌های اشتغال‌زایی به درستی برنامه‌ریزی کرد.

وی با اشاره به برش شهرستانی سند اشتغال استان لرستان خاطرنشان کرد: با توجه به تصمیم‌گیری‌های شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان این سند تنظیم و برش شهرستانی برای فرمانداری‌ها ارسال می‌شود.

نعمتی ضمن تقدیر از عملکرد برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی که تحقق این سند را در دستور کار قرار داده‌اند، خاطرنشان کرد: در پایان سال باید در خصوص میزان تحقق این سند بررسی و گزارش‌های لازم در خصوص عملکرد دستگاه‌های اجرایی به استان گزارش شود.

فرماندار دورود با بیان اینکه در سند برش اشتغال شهرستان دورود تعهد بر ایجاد یک هزار و 935 فرصت شغلی دیده شده است گفت: بر اساس آمار تاکنون یک هزار و 483 مورد اشتغال در سامانه ثبت شده است.

وی با بیان اینکه حدود 90 درصد تعهدات اشتغال‌زایی در شهرستان تاکنون در سامانه به ثبت رسیده‌اند، اضافه کرد: برخی دستگاه‌ها با وجود انجام تعهدات خود در ثبت این آمار در سامانه رصد با مشکل مواجه شده‌اند که مقرر شد این دستگاه‌ها ظرف 10 روز آینده برای انجام این کار اقدام کنند که با انجام این کار پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به تمامی تعهدات در این سند دست پیدا کنیم.

به گزارش فارس، در پایان این جلسه به عنوان آخرین کارگروه اشتغال شهرستان دورود در سال 93 از دستگاه‌های اجرایی برتر در حوزه اشتغال‌زایی تقدیر به عمل آمد.