جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

ثبت 2100 وقف در کشور طی سال جاری - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت 2100 وقف در کشور طی سال جاری

ثبت 2100 وقف در کشور طی سال جاری

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: همایش وقف و حوزه‌های علمیه در لرستان برگزار شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، حجت‌الاسلام احمد شرفخانی در نشست کمیته موقوفات حوزه‌های علمیه کشور در خرم‌آباد، افزود: درآمد مربوط به موقوفات حوزه‌های علمیه فقط در حوزه‌های علمیه مربوطه باید هزینه شود و شرح نیت موقوفه‌ها نیز باید برای حوزه‌ها مشخص شود و علاوه بر آن میزان پرداختی‌ها از طرف سازمان اوقاف به حوزه‌ها نیز باید مشخص و ثبت شده باشد.

وی اظهار کرد: فعالیت سازمان اوقاف از اول انقلاب تا سال 88 خیلی قابل توجه نبود و ما در این مدت به‌طور میانگین سالانه 198 وقف در سطح کشور داشتیم، ولی با تغییر سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های سازمان اوقاف از سال 89 به بعد روند وقف رشد بسیار بالایی داشت، به‌گونه‌ای که در 9 ماه اول سال‌جاری شاهد 2100 وقف در کشور بوده‌ایم.

معاون اوقاف کشور تصریح کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه با برنامه‌ریزی دقیق و شناسایی ظرفیت‌های کشور اقدامات بسیار خوبی انجام داده است و امسال تنها در هفته وقف شاهد صورت گرفتن 700 وقف در کشور بودیم.

حجت الاسلام شرفخانی با اشاره به تعیین سهمیه سالانه وقف برای هر استان با توجه به ظرفیت موجود، اضافه کرد: بر این اساس استان لرستان تا پایان سال باید 14 وقف و برای سال آینده نیز باید 77 وقف داشته باشد و همچنین علاوه بر آن خواستار رسیدگی به تمامی پرونده‌های مربوط به وقف موجود در استان لرستان که دارای مشکل هستند، شد و خواست نسبت به تعیین تکلیف آنها هر چه سریع‌تر اقدام شود.

وی گفت: با همکاری این سازمان و حوزه علمیه 200 طلبه لرستانی در قالب اردوهای معنوی به مشهد مقدس و پا بوس امام رضا(ع) اعزام می‌شود که هزینه رفت و آمد آنها توسط سازمان اوقاف پرداخت می‌شود.

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه کشور خواستار برگزاری همایش وقف و حوزه‌های علمیه در استان لرستان و تکریم از آیت‌الله صادقی، مدیر حوزه کمالیه خرم‌آباد به عنوان واقف برگزار شود.