جهش تولید | چهارشنبه، ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

ثبت 6 هزار شکایت کارگر و کارفرما در هیات های حل اختلاف - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت 6 هزار شکایت کارگر و کارفرما در هیات های حل اختلاف

ثبت 6 هزار شکایت کارگر و کارفرما در هیات های حل اختلاف

نشست هم اندیشی حفظ حقوق دولت و دستگاه های عمومی در دعاوی هیات های حل اختلاف کارگر و کارفرما صبح امروز در دادگستری شهرستان خرم آباد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری  صدا و سیما مرکز لرستان، رئیس دادگستری استان لرستان در این نشست گفت: مدیران کلی که بدون مجوز نیروی انسانی در ادارات و دستگاه های دولتی به کار گیری می کنند و باعث تحمیل تعهدات اضافی و متضرر شدن دولت با محکومیت در هیات های حل اختلاف می شود باید این تعدات از حساب خودشان بپردازند.

جعفر بدری افزود: امسال تاکنون 6 هزار شکایت کارگر و کارفرما در هیات های حل اختلاف استان ثبت شده که فقط حدود یک، ششم آنها برای اجرای حکم به دادگستری وارد شده است.

وی گفت: ممکن است در آرای قضایی 4 تا 5 درصد اشکال هم وجود داشته باشد اما در پی برطرف مردن آنها و ایجاد وحدت رویه در آرا هستیم.

بدری گفت: ابلاغ و اخطار الکترونیک در دستور کار قوه قضائیه قرار گرفته و تلاش می کنیم استفاده از رسانه های نوین چون پیامک و شبکه اطلاع رسانی دولت را جایگزین روش های سنتی کنیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیر در این نشست گفت: صیانت از حقوق نیروی انسانی از ماموریت های ماست و ما خود را مدافع حقوق مردم چه کارگر و چه کارفرما می دانیم.

علی آشتاب افزود: وقتی تمام شواهد از به کارگیری فردی در اداره ای حکایت دارد چگونه می توانیم با توجیه حمایت از حقوق دولت دستگاه بکار گیرنده را به پرداخت حقوق قانونی کارگر نکیم.

وی افزود: مدیران و مسوولان حقوقی ادارات نباید فردی را بدون قرارداد مشخص به کارگیری کنند و این توجیه که ادارات دولتی خود درخواست محکومیت در هیات های حل اختلاف داشته باشند تا زمینه ای برای استخدام رسمی نیروی انسانی شود نیز توجیه غلط و خلاف قانون است.