جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

جاده‌های لرستان به دوربین‌های کنترل سرعت تجهیز شود - نمایش محتوای خبر

 

 

جاده‌های لرستان به دوربین‌های کنترل سرعت تجهیز شود

جاده‌های لرستان به دوربین‌های کنترل سرعت تجهیز شود

رئیس پلیس‌راه لرستان گفت: جاده‌های لرستان به دوربین‌های کنترل سرعت تجهیز شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سرهنگ مرتضی چغلوند عصر امروز در جلسه کارگروه ایمنی حمل‌ و نقل و سوانح رانندگی استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: تحلیل‌ها و بررسی‌های موجود درزمینهٔ علت تصادفات دقیق نیست و این مهم‌ترین مشکل ما درزمینهٔ جلوگیری و کاهش آمار تصادفات است.

وی افزود: تخطی از سرعت مطمئنه تنها یکی از علت تصادفات دراستان است و این در حالی است که سرعت تردد در جاده‌ای استان کمتر از سایر استان‌های کشور است چرا که در بعضی از استان‌ها تردد با سرعت 200 تا 230 کیلومتر در جاده‌ها گزارش‌شده است.

رئیس پلیس‌راه لرستان عدم توجه به جلو، تخطی از سرعت مطمئنه و خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان را از مهم‌ترین دلایل بروز تصادف دراستان دانست و عنوان کرد: سرعت‌بالای خودرو در تصادفات فقط شدت تصادف را زیاد می‌کند.

وی بابیان این‌که برخورد با تخلفات رانندگی دراستان برابر باکلان شهرهای کشور است، بیان کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی استان به‌صورت قاطعانه با متخلفان برخورد می‌کند و در این راستا با بررسی نامحسوسی که توسط پلیس راهنمایی و رانندگی کشور از پلیس استان لرستان به‌عمل‌آمده این موضوع تأییدشده است.

چغلوند با گلایه از تکیه‌بر اقدامات سنتی در کنترل جاده‌های استان، تصریح کرد: زمان آن رسیده است که جاده‌های استان به دوربین‌های کنترل سرعت مجهز شوند چراکه حجم بالای تردد خودرو در جاده‌های استان از طریق روش‌های سنتی قابل‌کنترل نیست.

وی خاطرنشان کرد: در محور چغلوندی از منطقه کارگاهی قلعه رحیم تا ده‌پیر باوجوداینکه چهار اکیپ گشت وجود دارد اما امسال سه مورد تصادف منجر به فوت داشته‌ایم.

رئیس پلیس‌راه لرستان از کاهش 53 درصدی آمار تصادفات در مردادماه امسال خبر داد و گفت: تعداد فوتی‌ها در تصادفات جاده‌ای استان لرستان 15 درصد کاهش‌یافته و این در حالی است که آمار تلفات در جاده های استان در مردادماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 50 درصد کاهش‌یافته است.

وی از حضور 90 اکیپ گشت در جاده‌های مواصلاتی استان خبر داد و تصریح کرد: متاسفانه از اول جاده فرودگاه خرم‌آباد تا محدود ملاوی یک اکیپ گشت فعال وجود دارد که با توجه به حجم عظیم تردد در این محدوده وجود یک اکیپ گشت تأمین‌کننده نیاز منطقه نیست.

چغلوند با اشاره به فعالیت پلیس‌راه لرستان در سطح محورهای مواصلاتی لرستان، خاطرنشان کرد: در ارزیابی‌های صورت گرفته پلیس‌راه لرستان در زمینه حضور مستمر در سطح محورهای مواصلاتی استان در رتبه اول کشور قرارگرفته است.