رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۸

جداسازی زندانیان جرائم عمدی و غیرعمدی لرستان مورد توجه قرار گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

جداسازی زندانیان جرائم عمدی و غیرعمدی لرستان مورد توجه قرار گیرد

جداسازی زندانیان جرائم عمدی و غیرعمدی لرستان مورد توجه قرار گیرد

امام جمعه بروجرد گفت: ضرورت دارد زندانیان جرائم غیر عمد از زندانیان جرائم عمد جدا شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن ترابی شامگاه شنبه در جشن گل‌ریزان آزادسازی زندانیان بروجردی اظهار داشت: خانواده زندانیانی که به دلیل جرائم غیر عمد در زندان به سر می‌برند در آستانه فروپاشی‌اند که نیازمند توجه و رسیدگی و نیز حمایت مادی و معنوی هستند.

وی به لزوم احیا و رسیدگی به خانواده زندانیان جرائم غیر عمد اشاره و عنوان کرد: احیاء زندگی این‌گونه افراد و نجات دادن خانواده‌های آن‌ها از خطر متلاشی شدن می‌تواند به احیاء جامعه منجر شود.

امام جمعه بروجرد با ارزشمند خواندن کمک به افراد آبرومندی که در زندان به دلیل جرائم غیر عمد به سر می‌برند، افزود: باید دانست جای افراد آبرومند و با ایمانی که به دلایل غیر عمد در زندان به سر می‌برند در کنار افراد مجرم و گناهکار با جرائم و مفاسد مختلف نیست.

ترابی با تأکید بر لزوم جداسازی زندانیان جرائم غیر عمد از زندانیان جرائم عمد، خاطرنشان کرد: تا آنجا که وسعت امکانات و فضا این امکان را فراهم می‌کند، نباید اجازه داد زندانیان غیر عمد با مجرمین خلاف‌کار در یک مکان نگهداری شوند.

وی از وجود مشکلات عدیده مادی و معنوی در خانواده‌های زندانیان جرائم غیر عمد خبر داد و بیان کرد: خانواده زندانیان غیر عمد پس از زندانی شدن سرپرست خانواده خود به مشکلات مالی دچار می‌شوند که نیازمند رسیدگی و توجه مسئولان امر هستند.

امام جمعه بروجرد با دعوت از تمامی خیران استان لرستان و شهرستان بروجرد برای مشارکت در آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد، گفت: سال گذشته 38 میلیون تومان کمک‌های خیرین در شهرستان بروجرد جمع‌آوری‌شده که با این میزان از کمک‌های خیرین 47 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد آزاد شدند.

ترابی با تقدیر از عملکرد قابل‌قبول مددکاری زندان شهرستان بروجرد بیان کرد: مددکاری زندان بروجرد با فعالیت‌های خود توانست اعتبارات خوبی در این زمینه جذب کرده تا در راستای آزادسازی زندانیان هزینه شود.