رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۸

جزئیات دستگیری سارق سابقه‌دار در استان لرستان و تکذیب شایعات - نمایش محتوای خبر

 

 

جزئیات دستگیری سارق سابقه‌دار در استان لرستان و تکذیب شایعات

جزئیات دستگیری سارق سابقه‌دار در استان لرستان و تکذیب شایعات

فرمانده انتظامی استان لرستان جزئیات دستگیری و کشته شدن سارق سابقه‌دار در لرستان را تشریح کرد.

سردار محمد قنبری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در خرم آباد، در مورد دستگیری سارق سابقه‌دار در خرم‌آباد و جوسازی‌های اخیر اظهار داشت: بررسی‌های به عمل آمده از سوابق سارق متوفی، بیانگر این است که نامبرده در شعبات 7 و 9 دادیاری شهرستان خرم‌آباد و استان‌های دیگر به علت سرقت‌های متعدد تحت تعقیب قانون بوده و اعترافات همدست وی بیانگر این مطلب است و تاکنون به 6 فقره سرقت وجه نقد از داخل خودرو اعترف کرده و مالباختگان شناسایی و اقدامات قانونی در این مورد انجام شده است.

وی با اشاره به روز حادثه و دستگیری سارق افزود: سرقت‌های این گروه معمولا در داخل شهر بوده و با توجه به اینکه در روز حادثه فردی از مالباختگان با هویت معلوم سارقان را در خیابان علوی شناسایی می کند و موضوع را به ماموران اطلاع می دهد لذا ماموران در محل حاضر و اقدام به دستگیری سارقان کردند.

فرمانده نیروی انتظامی لرستان بیان کرد: چون در ماه جاری نامبرده اقدام به سرقت هفت میلیون تومان از داخل ماشین فردی از مالباختگان کرده بود، به محض رویت متهم در خیابان علوی شهرستان خرم آباد، مالباخته در همان زمان با مراجعه به پلیس موضوع را مطرح کرد که پلیس نیز سریعا به همراه مالباخته در محل حاضر می‌شود.

وی در پاسخ به شایعات مطرح شده در مورد اینکه چرا پلیس با لباس شخصی در ماموریت حاضر شده است، بیان کرد: ناجا بر اساس قوانین و نوع ماموریت در صحنه‌های جرم حاضر می‌شود و وقتی بحث شناسایی متهم باشد به طور قطع باید از لباس شخصی استفاده شود و در خیلی از ماموریت‌ها ماموران اقدام به دستگیری مجرمان با لباس شخصی می‌کنند و این با قانون منافات ندارد و اصل انجام ماموریت است.

وی با رد شایعه در مرخصی بودن مامور عملیات اظهار داشت: مرخصی بودن مامور مربوطه صحت ندارد و با مراجعه حضوری شاکی در کلانتری، ماموران تجسس همراه وی در صحنه جرم حاضر شده‌اند.

قنبری با اشاره به نحوه درگیری پلیس با سارقان و کشته شدن یکی از آنها و فیلم‌ منتشر شده در فضای مجازی گفت: برابر شواهد موجود و مستندات پس از دستگیری یکی از متهمان، متوفی به ایست و هشدارهای پلیس توجه نکرده و با گروگانگیری راننده تاکسی قصد فرار از چنگال قانون را داشته که مامور، با رشادت مانع فرار متهم شده و به همین دلیل مجددا به مامور حمله‌ور و مامور را مجروح می‌کند که مامور پس از دادن هشدارهای قانونی برای دستگیری و دفاع از جان خود تیراندازی می‌کند، آن چه که در فیلم منتشره آمده لحظات پایان دستگیری بوده است.

وی با رد شایعه مربوط به بازداشت ماموری که در عملیات حاضر بوده، افزود: بازداشت مامور مربوطه صحت ندارد و مامور به وظیفه ذاتی خود عمل کرده و اقدام وی قانونی بوده است.

فرمانده انتظامی لرستان در مورد این شایعه که پلیس بدون انجام تیر هوایی اقدام به شلیک به سارق کرده است بیان کرد: این حرف صحت ندارد و توسط مامور در لحظات اول 4 تیر هوایی شلیک شده است و برابر قانون به‌کارگیری سلاح، باید متهم به هشدار پلیس توجه می‌کرد.

وی در مورد درخواست‌های قاتل بعد از خون‌ریزی تصریح کرد: بنا به توصیه‌های پزشکی فردی که دارای خون‌ریزی است، آب حکم سم دارد و مجاز به دادن آب از نظر پزشکی نبوده‌اند.

قنبری با رد این شایعه که پلیس سارق را بعد از خون‌ریزی به بیمارستان نرسانده عنوان کرد: در نخستین فرصت پس از اقدامات اولیه به منظور بند آوردن خون‌ریزی مجروح سریعا با وسایل نقلیه عبوری به بیمارستان منتقل شده است.

بنابر این گزارش، سه‌شنبه 24 شهریورماه جاری نیروی انتظامی لرستان یکی از سارقان سابقه‌دار را در طی یک عملیات در خرم آباد دستگیر کرد که در حین این عملیات فرد سارق مجروح شد و بعد از انتقال به بیمارستان فوت کرد.