رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۸

جزئیات فلج شدن دختر ۶ ساله لرستانی - نمایش محتوای خبر

 

 

جزئیات فلج شدن دختر ۶ ساله لرستانی

جزئیات فلج شدن دختر ۶ ساله لرستانی

مدیریت درمان تامین اجتماعی استان لرستان جزئیات فلج شدن کودک ۶ ساله لرستانی را تشریح کرد.

امین بهاروند در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در خرم آباد، در مورد خبر منتشر شده مبنی بر فلج شدن دختر 6 ساله خرم‌آبادی در اثر تزریق آمپول اظهار داشت:کودک خرم ‌آبادی بر اثر بیماری گلودرد به پزشک مراجعه کرده که بعد از معالجه پزشک برای وی تزریق پنی سیلین تجویز شد.

وی افزود: در ماهای قبل به این کودک پنی سیلین تزریق شده بود و نیازی به تست مجدد نبود.

مدیریت درمان تامین اجتماعی استان لرستان گفت: بعد از تزریق پنی سیلین به کودک، وی از ناحیه نیم تنه پائین فلج شده و سریع بستری شده و متخصص مغز و اعصاب او را معاینه می‌کند.

وی عنوان کرد:‌ بعد از معاینه پزشک، این کودک به بیمارستان تخصصی کرمانشاه اعزام شده و چند روز آنجا بستری بود و فوق تخصصی که در کرمانشاه کودک را معاینه می‌کند دلیل قطعی برای آن را اعلام نکرده که شاید تزریق و یا یک بیماری دیگر بوده است و بعد از کرمانشاه این کودک را به تهران اعزام و مدت 40 تا 45 روز در آن جا بستری بود.

بهاروند عنوان کرد: کمیسیونی در بیمارستان مفید تهران متشکل از چهار تا پنج فوق تخصص نورولوژی اطفال برای هم‌اندیشی پیرامون علت فلج کودک 6 ساله خرم‌آبادی پس از تزریق پنی‌سیلین در بیمارستان تأمین اجتماعی خرم‌آباد تشکیل‌شده است.

وی افزود: اعضای این کمیسیون هنوز به هیچ جمع‌بندی و نتیجه‌‌ای نرسیده‌اند و شایعاتی مبنی بر حساسیت کودک به پنیسیلین و عدم تست آمپول قبل از تزریق نادرست است، چون این کودک 6 ساله تا قبل از این حادثه، سه بار سابقه تزریقی پنی‌سیلین داشته است.

بهاروند عنوان کرد: تا قبل از اعلام اظهارات متخصصان مغز و اعصاب کمیسیون، هیچ قضاوتی نمی‌توان درباره موضوع و علت اصلی این ضایعه داشت.