رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

جزئیات مباحثه مدیران بر سر عملکرد صدا و سیمای مرکز لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

جزئیات مباحثه مدیران بر سر عملکرد صدا و سیمای مرکز لرستان

جزئیات مباحثه مدیران بر سر عملکرد صدا و سیمای مرکز لرستان

مستند عملکرد صدا و سیمای مرکز لرستان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی انتقاد مسئولان را در پی داشت و مدیرکل این مرکز به انتقادات مطرح شده پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز جلسه اقتصاد مقاومتی استان با ارائه عملکرد صدا و سیمای مرکز لرستان آغاز شد و در این راستا مستندی از فعالیت های این نهاد در جلسه پخش شد که واکنش رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و به دنبال آن واکنش استاندار، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و مدیران را در پی داشت.

مهرداد غضنفری معاون هماهنگی امور اقتصادی و مدیریت منابع انسانی استانداری لرستان در این جلسه با اشاره به اینکه در این مستند باید کلنگ زنی های بی حاصل و ظرفیت های بی تکلیف گذشته را بیان می کردید، اظهار داشت: در این مدت حجم بالایی از این کلنگ زنی ها به سرانجام رسیده اما این مسائل را خیلی به وضوح در برنامه های صدا و سیما نمی بینیم.

انتشار خدمات دولت در فضای مجازی خیلی بیشتر است

وی با بیان اینکه قضاوت کنید که فاصله گذشته تا کنون چه بوده است، تصریح کرد: انتشار خدمات دولت در فضای مجازی خیلی بیشتر است در حالیکه صدا وسیما به عنوان مرجع قابل اطمینان اثر بهتری دارد و مردم در جریان مصور و مستند فعالیت ها قرار می گیرند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و مدیریت منابع انسانی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه نقطه قوت نظام در این است که مردم خدمات مستند را ببینند، افزود: مخصوصا خدمات دولتی که بدون پول روی کار آمده و با استفاده از ظرفیت مردم دارد کار می کند باید به اطلاع مردم برسد.

استاندار لرستان نیز با اشاره به اینکه جلسات هفتگی اقتصاد مقاومتی و ارائه عملکرد مدیران کار بسیار خوبی است و باید این روند استمرار داشته باشد، اظهار داشت: صدا وسیما نیز در ارائه عملکرد خود نکات مثبت زیادی را مطرح کردند.

وی با بیان اینکه رادیو لرستان هر روز صبح مسائل اقتصاد مقاومتی را مطرح می کند، تصریح کرد: سریال «نزدیک ترین بهشت» نیز از سوی صدا و سیمای لرستان ساخته می شود که تاحدودی در جریان محتویات آن هستم و پیرامون اقتصاد مقاومتی ساخته می شود و کار با ارزشی است.

در کنار ضعف ها، اقداماتی که می شود را بگوییم

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه بعد از ۳۷ سال محرومیت ها هنوز در لرستان هست و امیدواریم در این دولت محرومیت ها را برطرف کنیم، افزود: در مستند صدا وسیما پیرامون کارخانه پارسیلون موارد خوبی مطرح شد ولی خوب است حقایق را بگوییم که چه اتفاقی افتاده و چه اقدامی شده است.

بازوند با اشاره به اینکه ضعف های پارسیلون باید مطرح شود و در کنار آن باید اقداماتی هم که می شود را بگوییم و فقط ضعف ها را مطرح نکنیم، گفت: توقع داشتیم صدا و سیما پروژه های اقتصاد مقاومتی را به چالش بکشد.

وی با بیان اینکه پروژه فولاد ازنا یکی از قوی ترین و سنگین ترین پروژه های فولاد کشور است که احیا شده و ۲۰۰ نفر در آن کار می کنند ولی در این جلسه در حد یک ثانیه هم به آن اشاره نشد، تصریح کرد: تا کنون چند مدیر را به صدا و سیما دعوت کرده اید که برنامه های اقتصاد مقاومتی را شرح بدهند؟

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه در حوزه گازرسانی کار فوق العاده ای شده و از تعداد ۳۲۷ روستای گازرسانی شده تا سال ۹۲ الان به ۹۳۴ روستای گازرسانی شده ارتقاء پیدا کرده ایم، افزود: تطویل باند فرودگاه کار اقتصاد مقاومتی جدی بود و این باند در ۱۰۳ روز ساخته شد.

بازوند تصریح کرد: در این موقع بی پولی دو پروژه راه آهن و آزادراه در استان انجام می شود و اسمی از آنان در مستند صدا و سیما نیامد.

وی با بیان اینکه معنی این حرفها این نیست که از گزارش ناراضی هستیم اما به اندازه طنز کلنگ زنی پروژه ها روی کارهای انجام شده در کشت و صنعت نیز باید وقت می گذاشتید، تصریح کرد: الان اگر به رای بگذاریم اکثر افراد حاضر در جلسه می گویند که مستند ارائه شده انتقادی بوده است.

اقتصاد مقاومتی باید به گفتمان مردمی تبدیل شود

استاندار لرستان با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی یک برنامه بلندمدت برای کشور است، اظهار داشت: همه بر اجرای اقتصاد مقاومتی اجماع دارند و همه اعتقاد داریم که اقتصاد مقاومتی باید به گفتمان مردمی تبدیل شود.

بازوند با بیان اینکه کارهایی که سپاه انجام می دهد شاید به اندازه کارخانه فولاد نباشد اما مردم را پای کار آورده و اقتصاد مقاومتی را فرهنگ سازی می کند، تصریح کرد: نباید بگذاریم سرنوشت اقتصاد مقاومتی مانند اصل ۴۴ بشود.

وی ادامه داد: در اجرای اصل ۴۴ درواقع کارها را خصوصی - دولتی کردیم و دیدیم اصل ۴۴ تحولی ایجاد نکرد.

استاندار لرستان یادآور شد: اقتصاد مقاومتی که ۱۰۰ درصد یک کار علمی است را در دستور کار داریم اما باید تبدیل به گفتمان مردمی شود.

بازوند با تاکید بر اینکه اگر رویکردها با امید و مثبت باشد مردم هم استقبال می کنند، افزود: در مجموع باید فضای استان را مثبت جلوه بدهیم.

مستند ارائه شده در راستای نقد غیرمنصفانه نبوده است

محمد بازوند مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان در این رابطه با اشاره به اینکه سخن گوی دولت قبل و منتقد دولت فعلی نیستیم، اظهار داشت: هر دو دولت را دولت جمهوری اسلامی می دانیم.

وی با بیان اینکه ما هم در ذیل حکومت و نظام جمهوری اسلامی ایران خدمت می کنیم، تصریح کرد: پیشنهادم این است که یک نسخه سی دی را به دوستان بدهیم که با فرصت بیشتری نگاه کنیم و دریابیم آنچه بیان شده صرفا با نگاه ایجابی و معرفی کارهای مثبت بوده است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان با اشاره به اینکه مستند ارائه شده در راستای نقد غیرمنصفانه نبوده است، گفت: همه شما وقتی مستند را می دیدید هم لبخند زدید.

بازوند با بیان اینکه کشت و صنعت، صنایع داروسازی، تولیدات ماهی، انجیر، زردآلو و ... را با نگاه مثبت به تصویر کشاندیم، تصریح کرد: تنها چیزی که با نگاه سلبی بود مسئله کارخانه پارسیلون بود که آن را به عنوان واقعیت مطرح کردیم.

وی یادآور شد: وابسته به هیچ دولتی نبوده و نیستیم و وظیفه داریم خدمات جمهوری اسلامی ایران را به سمع و نظر مردم برسانیم.