رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

جشنواره اختراعات منطقه‌ای رویش زاگرس در خرم‌آباد برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

جشنواره اختراعات منطقه‌ای رویش زاگرس در خرم‌آباد برگزار می‌شود

جشنواره اختراعات منطقه‌ای رویش زاگرس در خرم‌آباد برگزار می‌شود

رئیس بنیاد نخبگان لرستان گفت: ۱۸۰ نفر در جشنواره اختراعات منطقه‌ای رویش زاگرس ۹۴ ثبت نام کرده‌اند، این جشنواره ۱۸ شهریورماه در خرم‌آباد افتتاح می‌شود.

حمزه امیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، در رابطه با جشنواره رویش زاگرس اظهار داشت: این جشنواره با هدف فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن اقتصاد دانش بنیان، رونق بخشیدن به فضای ابتکار و نیز ترویج فرهنگ کارآفرینی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این‌که تجاری‌سازی اختراعات را از مهم‌ترین اهداف این جشنواره است، افزود: بنیاد معتقد است ارتقاء سطح کیفی و نزدیک کردن اختراعات به بازار سرمایه، گامی مهم در نهادینه شدن فرهنگ کارآفرینی و تحقق اقتصاد دانش‌بنیان در منطقه و کشور است.

رئیس بنیاد نخبگان لرستان بیان کرد: ثبت‌نام این جشنواره از تاریخ 21 تیرماه تا یکم شهریور ماه برای استان‌های ایلام، کرمانشاه، کردستان، همدان و لرستان بود که تا چهارم شهریورماه نیز تمدید شد.

وی با بیان این‌که 180 نفر در این جشنواره ثبت‌نام کرده‌اند، عنوان کرد: از این تعداد 93 نفر در ارزیابی اولیه و 21 نفر در بخش تجاری‌سازی موفق به راهیابی به جشنواره شده‌اند.

امیری تصریح کرد: افرادی که در ارزیابی اولیه موفق شدند و به جشنواره اختراعات منطقه‌ای رویش زاگرس 94 راه یافته‌اند، از امروز اختراعات خود را در نمایشگاه رویش زاگرس واقع در دانشگاه لرستان مستقر می‌کنند و نیز غرفه‌هایی برای 12 شرکت دانش‌بنیان استان در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: افتتاحیه این جشنواره 9 صبح 18 شهریورماه و اختتامیه این جشنواره پنج‌شنبه 19 شهریور است که در پایان این جشنواره از برگزیدگان تجلیل و تکریم به عمل می‌آید.