جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

جشن روز نکوداشت خرم آباد برگزار می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

جشن روز نکوداشت خرم آباد برگزار می شود

جشن روز نکوداشت خرم آباد برگزار می شود

رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد از برگزاری جشن روز نکوداشت خرم آباد در ۲۰ اردیبهشت خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن آذری ظهر یکشنبه در گردهمایی اعضاء شوراهای اسلامی شهر و روستای لرستان، سپردن مدیریت های اجتماعی و شهری به مردم را از رئوس اهداف تشکیل شورا دانست و اظهار داشت: در حال حاضر مطابق قانون ۳۴ مسئولیت به شوراهای اسلامی شهر سپرده شده که لازم است این مسئولیت ها طی سال های آینده افزایش یابند.

وی برگزاری جشن روز خرم آباد را یکی از برنامه های شورای شهر و شهرداری خرم آباد دانست و افزود: روز نکوهداشت خرم آباد ۲۰ اردیبهشت برگزار خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد سپردن مدیریت های اجتماعی و شهری به شوراها را نیازمند همکاری و مشارکت سایر دستگاه های اجرایی دانست و گفت: برای توسعه شهری باید ابتدا زیرساخت های آن از جمله آب، بهداشت، حمل و نقل و ... تامین شود که این امر مستلزم مشارکت سایر دستگاه ها با شهرداری و شورای شهر است.

آذری از ایجاد چهار پروژه تقاطع غیرهمسطح در شهر خرم آباد و بروجرد خبر داد و اضافه کرد: برای رفع گره های ترافیکی در دو شهر خرم آباد و بروجرد به سفارش استاندار لرستان قرار است به زودی توسط قرارگاه خاتم الانبیاء چهار تقاطع غیرهمسطح ایجاد شود.

وی به مزایای استفاده از حمل و نقل عمومی در شهرها اشاره کرد و گفت: با عمومی شدن حمل و نقل در شهرها به لحاظ مالی ۴۰ درصد در هزینه ها و ۳۰ درصد در زمان صرفه جویی خواهد شد و با توجه به اینکه یکی از مشکلات شهر خرم آباد کمبود پارکینگ بوده و رفع این معضل نیازمند سرمایه گذاری فراوان است، با روی آوردن به حمل و نقل عمومی مشکل کمبود پارکینگ مرتفع می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد به کاهش عوارض شهرداری برای سرمایه گذاران بخش خصوصی توسط شهرداری خرم آباد اشاره کرد و گفت: در این راستا شهرداری خرم آباد با کاهش عوارض شهرداری زمینه استقبال سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در شهر را فراهم کرده است.

آذری از اعضای شوراهای شهر حاضر در این جلسه خواست برنامه های خود را به سمت ایجاد درآمدهای پایدار سوق دهند و افزود: اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا همچنین باید به سمت مدیریت هزینه ها گام بردارند.

عضو شورای شهر روستای پیرجد خرم آباد نیز در این جلسه به بیان مشکلات شوراهای روستایی استان اشاره کرد و گفت: جایگاه شوراها در دستگاه های اجرایی استان شناخته شده نیست و برخی شوراهای روستایی از برخورد برخی مدیران دستگاه ها گلایه مندند لذا باید جایگاه واقعی شوراها در ادارات تشریح شود.

مرتضی پاپی خواستار آموزش اعضای شوراهای روستایی شد و بیان داشت: برخی اعضا نسبت به شرح وظایف خود توجیه نیستند لذا با در نظر گرفتن اعتبار از سوی وزارت کشور باید دوره های آموزشی برای آن ها برگزار شود.

وی افزود: بحث بیمه اعضای شوراهای اسلامی روستاها به رغم پیگیری های فراوان بی نتیجه مانده و شوراهای بخش شهرستان های استان فاقد جا و مکان هستند که باید اقداماتی برای رفع این مشکلات در نظر گرفته شود.