جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

جشن شکوفه‌ها برای بیش از ۳۲ هزار دانش‌آموز لرستانی برگزارشد - نمایش محتوای خبر

 

 

جشن شکوفه‌ها برای بیش از ۳۲ هزار دانش‌آموز لرستانی برگزارشد

جشن شکوفه‌ها برای بیش از ۳۲ هزار دانش‌آموز لرستانی برگزارشد

۳۲ هزار ۷۰۰ دانش‌آموز کلاس اولی در استان لرستان هم‌زمان با سراسر کشور آغاز سال تحصیلی خود را جشن گرفتند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، 32 هزار 700 دانش‌آموز کلاس اولی در استان لرستان همزمان با سراسر کشور آغاز سال تحصیلی خود را جشن گرفتند.

گودرز کریمی فر، مدیرکل آموزش‌ و پرورش لرستان روز سه شنبه در مراسم جشن شکوفه‌ها که در مدرسه توحید شهرستان خرم‌آباد برگزار شد، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی به فرهنگیان و دانش‌آموزان و گرامی داشت یاد و خاطره 907 دانش‌آموز شهید و 187 فرهنگی شهید استان لرستان، اظهار داشت: جشن شکوفه‌ها به خاطر ورود کلاس اولی‌ها به مدرسه برپاشده که امروز 32 هزار 700 دانش‌آموز کلاس اول در استان لرستان همزمان با سراسر کشور قدم به مدرسه گذاشتند و این روز را جشن گرفتند.

وی با اشاره به اینکه امروز و فردا با بازگشایی مدارس آموزش‌وپرورش استان 320 هزار دانش‌آموز مشغول تحصیلی می‌شوند، افزود: در سطح استان  30هزار معلم در 25 منطقه و شهرستان کار خود را آغاز می‌کنند که امیدواریم مهری پر از مهر، نشاط و سرشار از فرهنگ، امید و امید فرهنگی برای دانش‌آموزان و اولیا رقم بزنیم زیرا اعتقاد داریم که امید در دل دانش‌آموزان شعار دولت تدبیر و امید است.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش لرستان بابیان اینکه هنرمندترین معلم، معلم کلاس اول است، عنوان کرد: اگر کودکان نبودند شکوفه‌های زندگی به بهار نمی‌رسید و خانواده بی‌مفهوم‌ترین واژه‌ها می‌شد.

وی تصریح کرد: یادمان نرود که مردان موفق امروز کودکان جسور دیروز بودند و شما کودکان باهوش مدیران سخت‌کوش آینده هستید بنابراین فراموش نکنیم که زندگی سرشار از چیزهای گران‌بهاست اما هیچ‌چیز ارزشمندتر از دوران کودکی نیست.

کریمی فر خاطرنشان کرد: امروز شما دانش‌آموزان صاحب معلمان دلسوزی می‌شوید که  مانند پدر و مادرهایتان شما را دوست دارند زیرا دوست داشتن یعنی کوچک کردن یک دنیا به‌اندازه یک کودک و بزرگ کردن یک کودک به‌اندازه یک دنیا است.

وی اظهار داشت: در آموزش‌ و پرورش به دنبال تربیت‌معلمانی هستیم که بتوانند فرهنگ فکر کردن و فکر فرهنگی خوب را در دل دانش‌آموزان تقویت کنند و بتوانند دانش‌آموزان را خلاق خودباور، خداباور، کنجکاو و پرسشگر تربیت کنند بنابراین معتقدیم که معلمان کلاس اول با عشقی که به دانش‌آموزان دارند در کارشان هدف، تعصب و احساس رسالت دارند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان افزود: سال گذشته آموزش‌وپرورش لرستان توفیقات خوبی کسب کرد که  امیدواریم  امسال نیز بتوانیم در برنامه‌های آموزش‌ و پرورش توفیقات ما را بیش‌ از پیش ارتقا دهیم.