جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

جلوگیری از ۱۸۲ مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی در لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

جلوگیری از ۱۸۲ مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی در لرستان

جلوگیری از ۱۸۲ مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی در لرستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: از ۱۸۲ مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی در لرستان جلوگیری شد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا بازدار عصر سه شنبه در نشست مشترک رؤسای امور اراضی شهرستانها و کارشناسان امور اراضی گفت: در سال گذشته از ۱۸۲ مورد تغییر کاربری غیر مجاز جلوگیری به‌عمل آمده است.

وی از نظارت کامل بر اراضی کشاورزی و اراضی ملی واگذار شده و شیوه صدور مجوزها و مراقبت مطلوب از اراضی کشاورزی خبر داد.

بازدار بر آمادگی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان برای مقابله با زمین خواری و واگذاری اراضی شیبدار به افراد واجد شرایط از جمله ساکنان روستاها» که در امر تولید و کشاورزی فعالیت دارند، تاکید کرد.

مدیر امور اراضی استان لرستان نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم تلاش برای تحقق شعار سال در زمینه اقتصاد مقاومتی اعلام کرد: به‌منظور مشارکت مردم در امر سرمایه گذاری و اشتغال و بالا بودن راندمان تولید برای توسعه اراضی کشاورزی در اراضی ملی و اجرای طرحهای باغداری و کشاورزی به افراد بومی هر منطقه یا روستا مساعدت خواهد شد.

صید احمد مرادی گفت: امور اراضی و جهاد کشاورزی شهرستانها با همکاری فرمانداریها، شهرداریها و دادگستری اقدامات لازم و قانونی برای پیشگیری از تخریب و تغییر کاربریهای غیر مجاز و مقابله با زمین خواری را انجام می دهد.

وی افزود: گشت های حفظ کاربری در اقصی نقاط استان فعال بوده و مردم نیز از طریق سامانه ارتباطی می توانند ۱۳۱ تخلفات را گزارش کنند.