جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

جمع‌آوری بیش از ۱۰ میلیارد ریال کمک مردم لرستان در جشن نیکوکاری - نمایش محتوای خبر

 

 

جمع‌آوری بیش از ۱۰ میلیارد ریال کمک مردم لرستان در جشن نیکوکاری

جمع‌آوری بیش از ۱۰ میلیارد ریال کمک مردم لرستان در جشن نیکوکاری

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان گفت: بیش از ۱۰ میلیارد ریال کمک نقدی و غیرنقدی در جشن نیکوکاری لرستان جمع شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، جاسم محمدی فارسانی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران ضمن تقدیر و تشکر از مشارکت همه اقشار مردم لرستان در جشن نیکوکاری گفت: در جشن نیکوکاری امسال ۱۲۰ پایگاه ثابت و سیار در استان لرستان دایر شد.

وی افزود: به همین منظور این پایگاه‌ها برای جمع‌آوری کمک‌های مردم استان به نیازمندان در ایام نوروز دایر شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی لرستان اظهار داشت: در جشن نیکوکاری امسال، تاکنون بالغ بر ۱۰ میلیارد و ۲۷۷ میلیون و ۸۴  هزار ریال کمک نقدی و غیر نقدی ازسوی مردم خیر و نوعدوست لرستانی جمع‌آوری شده است.

محمدی فارسانی گفت: تفاوتی که امسال در هفته نیکوکاری مشهود بود، تفکیک زنگ نیکوکاری و جشن نیکوکاری و افتتاح پایگاه های نیکوکاری در سه روز مجزا بود، که علاوه بر ۱۲۰ پایگاه ثابت و سیار در استان، مدارس نیز کمک‌های دانش‌آموزان را جمع‌آوری کردند.

وی گفت: کمک های جمع آوری شده در مدارس در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار خواهد گرفت.

وی  اضافه کرد: استقبال مردم از جشن نیکوکاری در شهرستان‌ها نسبت به سال‌های گذشته بهتر بوده است.

محمدی فارسانی با اشاره به اینکه از مبلغ جمع آوری شده بیش از ۴ میلیارد و ۳۹۴ میلیون ریال به صورت کالا و یک میلیارد و ۱۴۵ میلیون ریال نقدی بوده است، افزود: در مراکز نیکوکاری نیز بیش از ۴ میلیارد و ۱۵۸ میلیون ریال و بیش از ۵۷۸ میلیون و ۵۴۱ هزار ریال به صورت انتظامی از سوی خیرین پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان در پایان تصریح کرد: سال گذشته بیش از  ۵ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال به صورت نقد و کالا در استان جمع آوری شده که مشارکت مردم نسبت به امسال از رشد چشمگیری برخوردار بوده است.