جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

جمع‌آوری بیش از 9 میلیارد ریال زکات در لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

جمع‌آوری بیش از 9 میلیارد ریال زکات در لرستان

جمع‌آوری بیش از 9 میلیارد ریال زکات در لرستان

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان با بیان اینکه در شش ماهه نخست  سال 95 بیش از 9 میلیارد و 420 میلیون ریال  زکات جمع‌آوری شده است اظهارداشت: 60 درصد زکات جمع‌آوری‌شده باید برای فقرا و نیازمندان و40 درصد مابقی نیز برای کارهای عمرانی هزینه شود.

جاسم محمدی فارسانی وی افزد: سال گذشته پنج میلیارد و 450 میلیون ریال  اعتبار از محل زکات در استان جمع‌آوری‌شد که از این مقدار 40 درصد صرف هزینه‌های عمرانی و 60 درصد صرف هزینه‌های محرومان شد.

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان عنوان کرد: در سال 95 با توجه به پیش‌بینی‌ انجام شده 69 میلیارد ریال از محل زکات جمع‌آوری می‌شود که با توجه به فرهنگ‌سازی در جامعه این مقدار افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه بیشتر زکات در زمینهٔ زکات مستحبی است، بیان کرد: تلاش می‌شود فرهنگ زکات مستحبی در مناطقی که جمع‌آوری زکات واجب کمتر است ترویج یابد چراکه این امر در بهبود وضعیت اقتصادی نقش بسزایی دارد.

محمدی فارسانی با بیان اینکه پرداخت زکات به‌طور مستقیم برای رسیدگی به امور  نیازمندان و فقرا، عمران و آبادانی هزینه می‌شود، گفت: در حوزه اقتصاد مقاومتی با استفاده از زکات می‌توان در عرصه توانمندسازی محرومان وارد عمل شد.

وی  سیاست کمیته امداد را توانمندسازی محرومان با استفاده از ایجاد شغل برای آنان دانست و تصریح کرد: با همکاری مسئولان زکات استان کمک مؤثری در توانمندسازی خانواده‌های موردحمایت انجام می‌شود.

تسنیم