سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

جنجال غرب علیه ایران به خاطر حاکمیت قرآن است - نمایش محتوای خبر

 

 

جنجال غرب علیه ایران به خاطر حاکمیت قرآن است

جنجال غرب علیه ایران به خاطر حاکمیت قرآن است

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: جنجال غرب علیه کشور ایران به خاطر این است که قرآن در این کشور حاکمیت دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آیت‌الله سید احمد میرعمادی در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشکده علوم قرآنی لرستان با بیان اینکه به برکت نظام جمهوری اسلامی امروز قرآن به‌ عنوان تنها کتاب الهام‌بخش به دنیا معرفی‌شده است، اظهار داشت: استکبار تمام تلاش خود را برای قرآن هراسی به کار گرفته‌ و سعی در رواج آن دارد چون سیاستمداران مادی غرب با این کتاب آشنایی کامل دارند.

وی با بیان اینکه روز دانشجو به دانشجویان قول دادیم که دانشکده علوم قرآنی لرستان منحل نمی‌شود، افزود:  امروز به قول خود وفادار بوده‌ و این دانشکده دیگر منحل شدنی نیست که امیدواریم فصل جدیدی از حرکت آموزشی، پژوهشی، علمی و فرهنگی دانشکده را شاهد باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: قرآن سند هدایت بشر و طریقه راهنما و آموزنده مسیر الله است، بنابر این کسانی که تمسک به قرآن پیدا کنند آینده روشنی خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه رسالت دانشجویان این دانشکده بسیار سنگین است به‌ طوری‌که باید فقط درس بخوانند و به هیچ موضوعی نیندیشند، بیان کرد: لازم است مراکز آموزش عالی و نیروهای قرآنی و معنوی در استان تقویت‌ شود چرا که هزینه کردن در این زمینه بی‌جهت نیست و تبدیل به سرمایه می‌شود.

میرعمادی با تأکید بر اینکه تمسک به قرآن مایه نجات انسان است و ریشه همه انحرافات در جدایی از قرآن و عترت است، تصریح کرد: لرستان، استانی ولایتمدار است به‌ طوری‌که مراجع بزرگی مانند مرحوم آیت‌الله‌العظمی بروجردی این استان را پشتوانه خود تلقی کرده و مردم استان نیز از مسائل دینی و معنوی در حوزه‌های علمیه استقبال می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: قرآن تنها کتاب الهام‌بخش به دنیا معرفی‌شده است بنابر این جنجال غرب علیه کشور ایران برای این است که حاکمیت قرآن اتفاق نیفتد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: مقام معظم رهبری در نامه‌ای به جوانان آمریکا و اروپا از آنان می‌خواهد بدون توجه به هیاهو به دنبال حقیقت بوده و قرآن را مطالعه کنند که این مسئله غربی‌ها را نگران و به وحشت انداخته و سیاستگران غرب قرآن هراسی و هجمه علیه ایران را در پیش‌گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین مشکل جهان غرب دوری از معنویت است، اظهار داشت: تنها راه‌حل تمسک به قرآن، نماز و ولایت است بنابراین دانشجویان دانشکده علوم قرآنی رسالت بسیار سنگینی به دوش دارند چراکه این افراد پرچم‌داران قرآن هستند.

میرعمادی افزود: پیشنهاد 25 نفر دانشجو برای ثبت‌نام حوزه‌ها داده شد که در استان لرستان بیش از هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند و این آمار از 25 نفر به 50 نفر اضافه‌شده که این میزان ثبت‌نام نشان از معنویت بالای مردم این استان دارد.