رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

جنگل‌ها و مراتع شهرستان پلدختر طعمه حریق شد - نمایش محتوای خبر

 

 

جنگل‌ها و مراتع شهرستان پلدختر طعمه حریق شد

جنگل‌ها و مراتع شهرستان پلدختر طعمه حریق شد

جنگل‌ها و مراتع "درکی کرکی" منطقه میانکوه غربی پلدختر در آتش سوخت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، جنگل‌ها و مراتع "درکی کرکی" منطقه میانکوه غربی در شهرستان پلدختر در آتش سوخت.

حجت بساطی دهیار "پا علم پلدختر" شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران شهرستان پلدختر اظهار داشت: این آتش‌سوزی در  "درکی کرکی" منطقه میانکوه غربی پلدختر ساعت 7 صبح چهارشنبه در کیلومتر 36 آزادراه پل زال- خرم‌آباد در جنگل‌ها و مراتع این منطقه به وقوع پیوست.

وی افزود: شیب تند، سخت‌گذر و صعب‌العبور بودن منطقه، گرمای شدید، کمبود امکانات و نیروی انسانی سبب گسترش آتش و دشواری عملیات مهار آن شده است.

دهیار پا علم پلدختر عنوان کرد: وزش باد در منطقه کار اطفای حریق سخت‌تر و هر لحظه آتش گسترش بیشتری می‌یابد و دود ناشی از آن آسمان و فضای منطقه در برگرفته است.

وی بیان کرد: تلاش از سوی نیروهای مختلف منابع طبیعی، بسیج و اهالی منطقه برای مهار آتش  ادامه دارد اما آتش به دلیل گستردگی زیاد غیرقابل‌کنترل است.

بساطی با بیان اینکه در پی وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع درکی کرکی پلدختر گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی منطقه نابود می‌شوند گفت: نیروهای موجود در منطقه به دلیل کمبود امکانات لازم و سخت گذر بودن منطقه برای مهار آتش از وسایل همچون بیل و شاخ و برگ درختان استفاده می‌کنند.

وی علت وقوع این آتش‌سوزی را اختلافات محلی و عمدی دانست اظهار داشت: مسئولان عامل و یا عاملان این‌گونه اتفاقات ناگوار را شناسایی و با آن‌ها برخورد قاطع و جدی داشته باشند تا آتش‌سوزی‌ها موجب نابودی سرمایه عظیم منابع و نیاز طبیعی آیندگان نشوند.