سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

حاکمیت تفکر بسیجی بر همه عرصه‌ها تنها راه نجات کشور از مشکلات است - نمایش محتوای خبر

 

 

حاکمیت تفکر بسیجی بر همه عرصه‌ها تنها راه نجات کشور از مشکلات است

حاکمیت تفکر بسیجی بر همه عرصه‌ها تنها راه نجات کشور از مشکلات است

ائمه جمعه شهرستان‌های استان لرستان در خطبه‌های نماز جمعه تأکید کردند: بازگشت به فرهنگ بسیج و حاکمیت تفکر بسیجی بر همه عرصه تنها راه نجات کشور از مشکلات است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان لرستان، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن ترابی امام‌جمعه بروجرد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بروجرد با گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: نام بسیج یادآور خاطره بزرگ مردانی است که تاریخ جمهوری اسلامی ایران مدیون نام آن‌هاست و هیچ نهادی والاتر و عزیزتر از بسیج در دیدگاه امام(ره) نبوده است.

وی بسیجیان را مصداق کامل ایثار، فداکاری، عشق به خدا، انقلاب و اسلام دانست و افزود: بسیجیان افرادی هستند که داوطلبانه و بدون ادعا روزهای سخت جنگ را پشت سر گذاشتند و در برابر بی‌رحم‌ترین دشمنان سینه سپر کردند و از کیان این نظام و مملکت محافظت کردند.

خطیب نماز جمعه بروجرد بابیان اینکه هفته بسیج فرصت مغتنمی برای بازخوانی آن روزهای حماسه و روزهای پس از جنگ است، عنوان کرد: حضور مردانه و شجاعانه بسیج در میدان‌های مختلف در هنگام جنگ و پس‌ازآن تنها راه نجات از تمامی وابستگی‌ها بوده است.

وی بازگشت به فرهنگ بسیج و حاکمیت تفکر بسیجی بر همه عرصه را تنها راه نجات کشور از مشکلات خواند و خاطرنشان کرد: مهم‌ترین نکته‌ای که از حقیقت پیوند عمومی مردم و بسیج حکایت دارد این است که بسیجی بودن تنها نام یک گروه خاص نیست و قبل از اینکه یک گروه خاص باشد عنوانی عام برای هر مسلمان بیدار و هوشیار و نیز هرکس که قلبش به عشق انقلاب و اسلام می‌تپد و نسبت به آینده این کشور احساس مسئولیت می‌کند و از قدرت‌های استکباری بیزار است، بسیجی است.

ترابی با اشاره به  پیاده‌روی بزرگ اربعین حسینی(ع) بیان کرد: ارادت شیعیان جهان و نیز آزادگان دیگر مکاتب بشری در اربعین حسینی(ع) به آستان مقدس اهل‌بیت(ع) به نمایش گذاشته شد و بیش از 20 میلیون زائر خود را به کربلا رساندند و بزرگ‌ترین اجتماع بشری را در کربلای معلا تشکیل دادند.

وی بابیان اینکه اربعین امسال یکی از زیباترین جلوه‌های همبستگی و انسجام را به نمایش گذاشت، تصریح کرد: شکوه و عظمت این راهپیمایی چنان بود که رسانه‌های غربی از انعکاس این تجمع عظیم خودداری کردند.

امام‌جمعه بروجرد به حادثه تروریستی اخیر در بغداد و شهادت تعدادی از زائران اربعین اشاره کرد و گفت: روز گذشته در شهر حله عراق در مسیر بازگشت زائران اربعین گروه تروریستی داعش تعدادی از زائران را به خاک و خون کشید که 40 شهید این حادثه از زائران ایرانی هستند.

وی عنوان کرد: دشمنان اسلام بدانند که با این جنایات وحشیانه هرگز نمی‌توانند عشق و ارادت مسلمانان و آزادگان جهان به اهل‌بیت(ع) را کم کنند و آن‌ها را از این سفر معنوی بازدارند.

ترابی عصبانیت حامیان گروه‌های تروریستی از این اجتماع عظیم امت اسلامی را علت به خاک و خون کشاندن زائران اربعین دانست و افزود: حامیان تروریست‌های داعش این‌گونه می‌خواهند از کسانی که این اجتماع عظیم بشری را خلق کرده‌اند انتقام بگیرند.

وی با تسلیت فرارسیدن 28 صفر سالروز رحلت پیامبر اسلام(ص) و شهادت امام حسن(ع) و امام رضا(ع) اظهار داشت: با رحلت پیامبر(ص) دنیاپرستان و ریاست‌طلبان وارد عرصه شدند و به خاطر دنیاخواهی امت اسلامی را به اختلاف و تفرقه کشاندند که این اختلاف تا به امروز نیز ادامه دارد.

امام‌جمعه بروجرد تأکید کرد: با رحلت پیامبر عظیم‌الشان اسلام(ص) نور خورشید رسالت هرگز خاموش نخواهد شد و این انوار تابناک در آسمان ولایت به جلوه گری ادامه داده و مسیر هدایت همچنان بر روی بشریت باز است.

وی با اشاره به ضایعه درگذشت آیت‌الله موسوی اردبیلی عنوان کرد: آیت‌الله موسوی اردبیلی عالمی خدمتگزار و از شاگردان امام راحل(ره) و از مبارزان دوران طاغوت بود و پس از پیروزی انقلاب اسلامی در مسئولیت‌های مختلفی فعالیت داشتند و هشت سال عهده‌دار مسئولیت دستگاه قضا بودند و عمر خود را درراه تعلیم و ترویج فرهنگ اهل‌بیت(ع) سپری کردند.

تجمع عظیم اربعین  تبلور گفتمان تشیع و قدرت اسلام در نظام بین‌المللی است

حجت‌الاسلام محمد سوری امام‌جمعه شهرستان پلدختر نیز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه،  بسیج را یک هدیه الهی برای جامعه اسلامی دانست و اظهار داشت: بسیج  نیروی مخلصی است که در تمام صحنه‌های مختلف از ارزش‌های اسلام و نظام دفاع می‌کند و پیرو واقعی ولایت‌فقیه است.

وی بابیان اینکه بسیج دژ محکم و تسخیرناپذیری است، افزود:  ازآنجاکه دشمنان به دنبال نفوذ هستند و می‌خواهند برای بسیج رقیب ایجاد کنند باید مراقب و هوشیار باشیم.

امام‌جمعه پلدختر در بخش دیگری از سخنان خود پیاده‌روی اربعین حسینی را نماد وحدت بین فرقه‌ها به‌ویژه شیعه و سنی و نماد شناخت امامت و ولایت دانست و عنوان کرد: تجمع عظیم اربعین حسینی تبلور گفتمان تشیع و قدرت اسلام در نظام بین‌المللی کنونی است که باید هرساله بیشتر از گذشته به آن توجه و حفظ شود.

وی به هشتم آذرماه سالروز شهادت آیت‌الله مدرس و روز مجلس اشاره کرد و گفت: بر اساس فرمایش رهبری، مجلس باید زنده و سالم باشد، زنده بدین معنا که قانون طوری وضع کند که بتواند مشکلی را حل و برای پویایی جامعه تلاش کند و نظارت درست انجام شود.

سوری تصریح کرد: سالم بودن مجلس نیز بدین معناست که مجلس دارای سلامت اقتصادی، اخلاقی و سیاسی باشد چراکه یک نماینده می‌تواند با حضور فعال در مجلس برای کشور مثمر ثمر باشد.