جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

حجم روزانه زباله در بروجرد به ۲۰۰ تن افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

حجم روزانه زباله در بروجرد به ۲۰۰ تن افزایش یافت

حجم روزانه زباله در بروجرد به ۲۰۰ تن افزایش یافت

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بروجرد گفت: حجم روزانه زباله‌های شهری و روستایی بروجرد به ۲۰۰ تن افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، مرتضی محمدی در صحن علنی شورای اسلامی شهر، اظهار داشت: طرح تفکیک زباله از مبدأ تاکنون به دلیل نبود زیرساخت های مناسب عملیاتی نشده که تحقق این مهم نیازمند توجه مسئولان امر در این زمینه است.

وی با اشاره به انجام عملیات نقشه برداری محل دفن زباله در بروجرد، افزود: زمینی به مساحت 48 هکتار برای محل دفع زباله در این شهرستان در نظر گرفته شده که نقشه برداری های اولیه آن توسط کارشناسان عمران به اتمام رسیده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بروجرد تعیین محدوه محیط این محل را ضروری دانست و عنوان کرد: ضروری است حصار کشی مکان دفن زباله در بروجرد بر مبنای محیط مشخص شده انجام شود.

وی اجرای دیوار کشی در این مکان را ضروری دانست و عنوان کرد: به این منظور پیشنهاداتی مبنی بر اجرای دیوار پیش ساخته، آجری، بلوک و فنس به منظور حصارکشی محل دفن زباله بروجرد دریافت شده  که در دست بررسی است.

محمدی بیان کرد: از میان موارد پیشنهادی ذکر شده اجرای فنس کشی در این مکان به واسطه برخی دلایل مورد تایید قرار نگرفته است.

وی با اشاره به انتخاب پیمانکار واجد شرایط به منظور اجرای دیوارکشی محوطه این مرکز، گفت: امسال  مناقصه ای به همین منظور برگزار می شود تا پیمانکار مجری آن انتخاب شده و فعالیت کاری حصارکشی را آغاز کند.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بروجرد با اشاره به ازدیاد حجم زباله های انباشت شده در مرکز دفن زباله های شهری بروجرد، اظهار داشت: در شرایط کنونی حجم روزانه زباله منتقل شده به این مرکز به 200 تن افزایش یافته که این حجم از زباله ها علاوه بر زباله های شهری مربوط به زباله های روستایی نیز می‌شود.

وی از فعالیت شش نیروی این سازمان در مرکز دفن زباله های شهری خبر داد و افزود: درمجموع شش نفر در این مرکز فعالیت می‌کنند و یک خودرو، دو دستگاه بولدوزر، یک دستگاه لودر و کمپرسی در این محل در حال دفن زباله هستند.

محمدی عنوان کرد: زباله های انباشت شده در این مرکز توسط زباله گردها تفکیک و به خارج از محل منتقل می‌شد که خود انتشار آلودگی در فضا را به دنبال داشت اما با هماهنگی های انجام شده با قوه قضائیه و نیروی انتظامی از این کار جلوگیری می شود.