جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

حذف زندگینامه شهید فهمیده از کتاب درسی مقطع ابتدایی اشتباه بود - نمایش محتوای خبر

 

 

حذف زندگینامه شهید فهمیده از کتاب درسی مقطع ابتدایی اشتباه بود

حذف زندگینامه شهید فهمیده از کتاب درسی مقطع ابتدایی اشتباه بود

امام جمعه پلدختر بر ضرورت ترویج سبک زندگی شهید فهمیده بین دانش‌آموزان تاکید و گفت: نوجوانان ما باید با فرهنگ غنی شهادت آشنا شده و آن را ارزش بدانند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمد سوری در دیدار مسئولان بسیج دانش‌آموزی شهرستان پلدختر اظهار داشت: انقلاب ما یک انقلاب ممتاز است که همه مردم با هر تفکر و سلیقه‌ای در آن سهیم و همه پشتیبان نظام اسلامی و ولایت هستند خط قرمز را حفظ و از آن عبور نمی‌کنند.

وی افزود: در جامعه اسلامی تفکرات مختلفی وجود دارد که این نشانه بالندگی و پویایی آن است و شهید محمد حسین فهمیده الگوی نوجوان ماست که به همه ما درس فداکاری و ایثار داد.

امام جمعه پلدختر با تبریک روز دانش‌آموز و هفته بسیج دانش‌آموزی بیان کرد: وقتی خبر شهادت این نوجوان 13 ساله در دنیا پیچید متوجه شدند که انقلاب اسلامی ایران به تأسی از پیامبر (ص) و امام حسین (ع) به ثمر رسیده و چنین الگوهایی دارد.

وی بر ضرورت ترویج سبک زندگی شهید فهمیده بین دانش‌آموزان تاکید و عنوان کرد: نوجوانان ما باید با فرهنگ غنی تشیع و شهادت آشنا شده و آن را ارزش بدانند تا از آن دفاع کنند.

سوری به حذف درس مرتبط با شهید فهمیده از کتاب هدیه‌های آسمانی پایه ششم آموزش و پرورش اشاره کرد وگفت: حذف این درس توسط وزیر آموزش و پرورش ناپسند بود و نباید این اقدام انجام می‌شد.

وی تصریح کرد: همچنان که امام حسین (ع) نیز در قیام خود الگوهای مختلفی از رده‌های سنی داشتند شهید حسین فهمیده این رهبر کوچک نیز الگوی نوجوانان انقلاب اسلامی ما است.

امام جمعه پلدختر خاطرنشان کرد: دشمن هیچ گاه راضی نیست که ما روی پای خود ایستاده و مقاومت کنیم و همواره توطئه می‌کند و اعتقادات و قداست ما را زیرسوال می‌برد.

وی اظهار داشت: دشمن به مقدسات ما وارد شده و مراجع تقلید که برای ما قداست هستند در کنار آنها مرجع تقلید جعلی قرار می‌دهد و ما باید فرهنگ بسیجی را که از جمله فرهنگ‌های غنی تشیع است حفظ کنیم.

سوری عنوان کرد: این انقلاب همین طوری ساده و آسان به دست ما نرسیده بلکه هدیه‌ای الهی است که بهترین افراد بهترین سرمایه‌های خود را در این راه تقدیم کرده‌اند و همه ما در قبال آن مسئول هستیم و باید ازآن حراست و صیانت کرد.