سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

حضرت زینب(س) بزرگ‌ترین نقش را در تاریخ ایفا کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

حضرت زینب(س) بزرگ‌ترین نقش را در تاریخ ایفا کرد

حضرت زینب(س) بزرگ‌ترین نقش را در تاریخ ایفا کرد

مدیر حوزه‌های علمیه لرستان گفت: حضرت زینب(س) به عنوان یک زن بزرگ‌ترین نقش را در تاریخ و واقعه کربلا ایفا کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام محمدرضا مبلغی در مراسم افتتاح ساختمان اداری آموزشی و سالن چند منظوره دانشگاه علمی کاربردی لرستان ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار بیان کرد: حضرت زینب(س) نقش بسیار مهمی در واقعه کربلا دارد و دوشادوش امام حسین(ع) همواره حضور داشت و بعد از واقعه کربلا نیز نقش بسیار مهمی در نشر انقلاب امام حسین(ع) داشت.

وی گفت: هر انقلابی دو مرحله دارد، یکی مرحله خیزش و یکی مرحله گسترش و نشر آن که امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) در شرایط بسیار سخت اسارت، تحقیر و فشار نقش دوم را به خوبی انجام دادند و انقلاب ارزشمند سیدالشهدا را بی‌نتیجه نگذاشتند.

مبلغی افزود: علی‌رغم اینکه زن یک موجود احساسی است و نمی‌تواند در برخی موارد جدای از احساس عمل کند، حضرت زینب(س) به عنوان یک زن بزرگ‌ترین نقش را در تاریخ انجام داد و کار را به جایی رساند که در مجلس یزید ورق برگشت.

مدیر حوزه‌های علمیه لرستان یادآور شد: خدمت‌هایی که خدمت‌گزاران برای مردم انجام می‌دهند به میزان سودمندی و کارآمدی آن برای جامعه ارزشمند است.

وی افزود: خدمات در حوزه‌های مادی، معنوی و ....مختلف است و در این بین خدمات فرهنگی و فراهم آوردن زمینه‌های آموزشی و علمی بسیار مهم و ارزشمند است و نیاز به توجه بسیاری است که دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز در این راه فعالیت خوبی انجام می‌دهد.