رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

حضور در انتخابات سبب افزایش اقتدار کشور در مجامع بین‌المللی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور در انتخابات سبب افزایش اقتدار کشور در مجامع بین‌المللی می‌شود

حضور در انتخابات سبب افزایش اقتدار کشور در مجامع بین‌المللی می‌شود

استاندار لرستان گفت: انتخابات یکی از کارهای سیاسی بزرگ کشور است که سبب افزایش اقتدار کشور در مجامع بین‌المللی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند صبح امروز در جلسه هیئت بازرسی انتخابات استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: در بحث انتخابات امسال مردم اعتماد خیلی خوبی نشان می‌دهند، اگر چه در سال‌های گذشته این اعتماد بوده ولی رشد تعداد کاندیدای این دوره نشان می‌دهد که دولت تدبیر و امید توانسته اعتمادسازی در جامعه به وجود آورد.

وی بابیان اینکه نسبت رشد کاندیدای مجلس شورای اسلامی از پنج هزار و 400  نفر به بیش از 12 هزار نفر رسیده است، افزود: رشد کاندیدا نشان‌دهنده اعتماد است و به‌ طور یقین ازدیاد کاندیدا فرصت برای کشور است.

استاندار لرستان عنوان کرد: ازدیاد کاندیدای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی فرصتی برای کشور است و خدا را شاکریم که حوزه علمیه برای انتخابات خبرگان رهبری قادر است بیش از 800 نفر مجتهد معرفی کند.

وی بیان کرد: حدود 34 هزار نفر اعم از هیئت اجرایی، نظارت و بازرسی در انتخابات استان لرستان فعالیت می‌کنند که این افراد باید از امانتی که مردم به دستشان می‌دهند حفاظت کنند.

بازوند به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه رأی مردم حق‌الناس است اشاره کرد و گفت: هیئت بازرسی قانون انتخابات هستند و نباید بگذارند کوچک‌ترین حاشیه و زاویه‌ای در قانون ایجاد شود بنابر این اگر به این سمت حرکت کنیم مشکلی در قانون انتخابات پیش نمی‌آید و  مشارکت حداکثری در حضور مردم نیز صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: این تیم 34 هزار نفری باید در انتخابات قانون را ملاک قرار دهند چرا که با ملاک قرار دادن قانون به حماسه بسیار خوبی می‌رسیم و به‌ طور یقین انتخابات سال 94 در  بحث سیاست داخلی دولت یکی از کارهای بزرگ دولت است و سبب افزایش اقتدار کشور در مجامع بین‌المللی می‌شود.

استاندار لرستان با بیان اینکه در بحث انتخابات، امسال در همه حوزه‌ها مانند مشارکت، سلامت و رقابت وضعیت مطلوبی داریم، اظهار داشت: همه کاندیداها باید قانون را مبنای عمل خود قرار دهند.