سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

حضور قدرتمند در المپیک ۲۰۲۰ از اهداف جشنواره استعدادیابی ورزش در لرستان است - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور قدرتمند در المپیک ۲۰۲۰ از اهداف جشنواره استعدادیابی ورزش در لرستان است

حضور قدرتمند در المپیک ۲۰۲۰ از اهداف جشنواره استعدادیابی ورزش در لرستان است

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان گفت: جشنواره استعدادیابی همگانی یکی از دستورات جلسه کاری شورای ورزش استان لرستان است که طرحی تدوین شده برای حضور کمی و کیفی مطلوب‌تر در بازی‌های ۲۰۱۸ آسیایی و المپیک ۲۰۲۰ است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، علی یاور عزیزپور ظهر امروز در مراسم رونمایی از پوستر سایت ثبت نامی جشنواره استعدادیابی لرستانی‌ها که در سالن جلسات ورزش و جوانان لرستان برگزار شد اظهار داشت: امروزه پای کار آمدن هیئت‌های مختلف ورزشی استان، دستگاه‌های اجرایی استان و عزم عمومی افراد در این طرح از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تا بتوانیم منشا خدمات افرادی که پشتوانه ورزش استان در سنوات آینده هستند، باشیم.

وی افزود: افرادی که در رده سنی هشت تا 14 سال هستند در بازه زمانی مشخص شده استعدادیابی می‌شوند که امیدواریم خروجی و محصول کار آنچه باشد که انتظارش را داریم.

استعدادیابی ورزشی باید در گستره جغرافیایی لرستان انجام شود

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان عنوان کرد: استعدادیابی ورزشی باید در گستره جغرافیایی لرستان صورت گیرد بطوریکه دورترین نقاط استان نیز امکان اینکه بتوانند در بحث استعدادیابی شرکت کنند را با اطلاع رسانی درست و ایجاد شبکه‌های ارتباطی داشته باشند.

وی بیان کرد: با انجام اینگونه اقدامات می‌توانیم افراد مستعد را به میدان‌های ارزیابی و استعدادیابی ورزشی آوریم تا شاید این افراد بتوانند برای ورزش استان و کشور مفید واقع شوند.

عزیزپور گفت: انتظار داریم بیش از پنج هزار نفر در برنامه استعدادیابی استان مورد استعدادیابی قرار گیرند.

وی تصریح کرد: پنج رشته ورزشی در کلان کشور  برمبنای آمایش سرزمینی که داشتیم به‌عنوان رشته‌های ورزشی انتخاب شدند که استان لرستان می‌توانست در آن‌ها بحث استعدادیابی را داشته باشد.

استان لرستان قطب هندبال کشور است

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان خاطرنشان کرد: همچنین دو رشته انفرادی  ورزش دو و میدانی و در رشته تیمی ورزش هندبال را به رشته‌هایی که وزارت خانه انتخاب کرده بود اضافه کردیم زیرا قطب هندبال کشور هستیم و همیشه دو یا سه نفر لرستانی فیکس ملی در زمین بازی این ورزش هستند.

وی اظهار داشت: امیدواریم پایه تشکیل داده شده پایه درستی باشد تا بتوانیم در مراحل بعد نیز در رابطه با دیگر رشته‌های ورزشی که در آن‌ها استعدادهای بسیار زیادی داریم، بحث استعدادیابی را در تمامی آن رشته‌ها داشته باشیم.

عزیزپور افزود: جلسات و روز عمومی استعدادیابی استان روز 27 تا 29 بهمن ماه سال جاری است که در این راستا نیازمند حمایت دستگاه‌های استان با کمک مجموعه استانداری لرستان هستیم.

وی عنوان کرد: بحث جشنواره استعدادیابی همگانی بعنوان یکی از دستورات جلسه کاری شورای ورزش استان لرستان است که به شکل جدی در جلسه مطرح می‌شود و طرحی تدوین شده برای حضور کمی و کیفی مطلوب‌تر در بازی‌های 2018 آسیایی و المپیک 2020 است.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان بیان کرد: بحث حمایت از تیم‌های لیگی لرستان با محوریت تیم خیبر خرم آباد نیز یکی از دستورات جلسه شورای ورزشی استان لرستان در هفته جاری است که در حضور استاندار لرستان بررسی خواهد شد.

در راستای آگاهی رسانی در سطح شهر نیازمند کمک شهرداری هستیم

وی در رابطه با تبلیغات و فضای محیطی جشنواره استعدادیابی ورزشی استان لرستان در شهر خرم آباد بیان کرد: نیاز است  در راستای اگاهی رساندن به افراد در ورودی‌ها، میدان‌ها و مکان‌های پر تردد افراد در شهر خرم آباد تا جایی که به سیمای شهر آسیب نرسد شهرداری خرم آباد بوسیله نصب بنر و استندهای تبلیغاتی در راستای استعدادیابی همگانی با ما همکاری کند.

عزیزپور  گفت: انتظار داریم مکان‌های ورزشی خوبی که آموزش و پرورش استان از گذشته تا کنون در اختیار دارد را طی روزهای خاص در اختیار افراد بگذارند که در این راستا مکاتبات لازم را انجام خواهیم داد.

ورزشکاران سازمان یافته لرستان از 36 هزار نفر فراتر می‌رود

وی تصریح کرد: خوشبختانه ورزش سازمان یافته استان لرستان مرز سنوات گذشته را رد کرده و در حال عبور از 36 هزار نفر است و درصورتیکه این عدد بیشتر شود رکورد بهتر خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان خاطرنشان کرد: ورزشکار سازمان یافته استان لرستان باید نسبت به استان‌هایی که به جهت جمعیت، وسعت و شرایط اقلیمی مشابه لرستان هستند با فاصله جلوتر باشند.

وی اظهار داشت: سال گذشته در لرستان 36 هزارنفر ورزشکار سازمان یافته داشتیم که هدف گذاری ما برای 40 هزار نفر ورزشکار سازمان یافته است و یقینا این اتفاق دست یافتنی است.

شرط ورود به بحث استعدادیابی داشتن کارت بیمه ورزشی است

عزیزپور یکی از شرایط ورود به بحث جشنواره استعدادیابی را دارا بودن کارت بیمه ورزشی عنوان کرد و افزود: افرادی که کارت بیمه ورزشی نداشته باشند قطعا در پروسه استعدادیابی ورود پیدا نخواهند کرد.

ارمغان مسئول مسابقات سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری خرم آباد نیز در این جلسه گفت: ما در مناطقی که از  امکانات رفاهی ورزشی کمتری برخوردار بودند، ورزش‌های بسیاری در گروه هدفمان در سطح شهرستان طی چندین مرحله برگزار کرده ایم.

وی  در رابطه با نصب سازه‌های تبلیغاتی در سطح شهر خرم‌آباد تصریح کرد: در این راستا شهرداری خرم آباد نهایت کمک خود را انجام می‌دهد

مسئول مسابقات سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری خرم آباد خاطرنشان کرد: سازه‌های تبلیغاتی دیگر شهرستان های استان در اختیار شهرداری مربوط به شهرستان‌ها است که از طریق ورزش و جوانان و فرمانداران همان شهرستان ابلاغ شود تا بتوانند همکاری لازم را در این راستا داشته باشند.