رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

حضور پررنگ مردم در پای صندوق‌های رأی حماسه 7 اسفند را تکمیل می‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور پررنگ مردم در پای صندوق‌های رأی حماسه 7 اسفند را تکمیل می‌کند

حضور پررنگ مردم در پای صندوق‌های رأی حماسه 7 اسفند را تکمیل می‌کند

امام جمعه خرم‌آباد گفت:‌ حضور پررنگ مردم در پای صندوق‌های رأی حماسه 7 اسفند را تکمیل می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد میرعمادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر در ابتدا به 11 اردیبهشت روز جهانی کارگر اشاره کرد و با تبریک این روز به کارگران اظهار کرد: در نظام اسلامی تلاشی که کارگران انجام می‌دهند جهاد اقتصادی است و جهادگر اقتصادی به منزله شهید است، به همین دلیل خدای متعال در قرآن می‌فرماید که نماز جمعه که تمام شد به دنبال کسب و کار بروید.

وی با بیان اینکه فرهنگ در اسلام دارای دو رکن است،‌ تصریح کرد: مسئله اولی که مورد توجه قرار می‌گیرد فرهنگ کار است؛ چنانچه شالوده اقتصاد مقاومتی مسئله کار است، چراکه کم‌کاری چرخ اقتصاد را از حرکت می‌گیرد، بنابراین برای موفقیت در اقتصاد مقاومتی باید فرهنگ کار رعایت شود.

میرعمادی گفت:‌ نکته دیگری که نیاز به توجه ویژه‌ای دارد رعایت حقوق کارگران است و حقوق آنها باید بسیار زود پرداخت شود و ما نیز بارها گفته‌ایم که حقوق کارگران نباید به تعویق افتاده و پس از ماه‌ها پرداخت شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان به 12 اردیبهشت روز شهادت شهید مطهری اشاره و تبیین کرد:‌ در میان علما، دانشمندان و نویسندگان تنها کسی که امام بزرگوار تمام آثار و کتاب‌هایش را تأیید کرد شهید مطهری است و ما اگر بخواهیم فرهنگ مطالعه و کتابخوانی گسترش یابد و در تمام مسائل جامعه ارزش‌ها حفظ شود بهترین کار مطالعه آثار و کتاب‌های شهید مطهری است، به ویژه به نسل جوان توصیه می‌شود که این آثار را مطالعه کنند.

وی با گرامیداشت روز معلم خاطرنشان کرد: همه ما مدیون معلم هستیم و هرچه داریم از معلمان است و در واقع روز معلم روز سپاس و روز بزرگداشت ایثار، علم و تربیت توسط معلمان است و جا دارد از همه معلمان عزیز تشکر کنیم.

امام جمعه خرم‌آباد اضافه کرد: انتظاری که از معلمان می‌رود این است که در کنار تعلیم به تربیت هم توجه کنند، بنابراین جالب است شهید مطهری ویژگی‌های یک معلم موفق را در 4 خصلت ایمان و توکل به خدا،‌ ایجاد انگیزه در میان دانش‌آموزان، استقامت و پشتکار در تعلیم و تربیت و هدایت‌گری و تربیت می‌داند.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت و تسلیت 25 رجب سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) به 27 رجب سالروز بعثت پیامبر اشاره کرد و افزود: بعثت یک مسئله بسیار مهم و مبدأ تحول و فرهنگ‌سازی است و مبدأ معرفی اسلام است و آنچه که امروز امت اسلامی باید دنبال کنند،‌ پیروی از اسلام ناب است که متأسفانه این اسلام امروز محجور واقع شده است.

میرعمادی به برگزاری دور دوم انتخابات در سه حوزه استان لرستان اشاره و عنوان کرد: بحمدالله مرحله اول انتخابات با سلامت، امنیت و با حضور حداکثری مردم شکل گرفت و تکمیل این حماسه به حضور مردم در مرحله دوم بستگی دارد.

وی اظهار کرد: مرحله دوم انتخابات اهمیت بسیار بالایی دارد، چراکه مجلس محل تصمیم‌گیری برای جامعه است، از این رو شایسته است مردم مناطقی که انتخابات در آنها به دور دوم کشیده شده است حتماً رأی بدهند چراکه حتی یک رأی هم در این مرحله سرنوشت‌ساز است.

امام جمعه خرم‌آباد در پایان متذکر شد: کسانی که توسط مردم برگزیده و انتخاب می‌شوند باید سنگینی بار مسئولیت مردم را بر دوش خود احساس کنند و به وعده‌های خود عمل کرده و مبادا آنها را فراموش کنند و به ویژه در استان لرستان که نیاز به اشتغال و کارآفرینی و رونق داریم نمایندگان باید تلاش زیادی داشته باشند.