رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

حفظ آمادگی لازم ستاد اسکان نوروزی در شهرستان دورود - نمایش محتوای خبر

 

 

حفظ آمادگی لازم ستاد اسکان نوروزی در شهرستان دورود

حفظ آمادگی لازم ستاد اسکان نوروزی در شهرستان دورود

فرماندار شهرستان دورود بر حفظ آمادگی لازم ستاد اسکان نوروزی در شهرستان دورود تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، ماشاءالله نعمتی در شورای آموزش و پرورش شهرستان دورود با اشاره به فرا رسیدن ایام نوروز اظهار داشت: شهرستان دورود به واسطه قرار گرفتن در محور اصلی شمال به جنوب کشور و شرق به غرب کشور در مسیر تعداد بسیاری از مسافران نوروزی قرار دارد که ایام نوروز شاهد توقف تعداد زیادی از گردشگران در شهر دورود هستیم.

وی با بیان اینکه وجود طبیعت بکر و مکان‌های گردشگری متعدد، شهرستان دورود را محل مناسبی برای بازدید گردشگران قرار داده است، گفت: به همین منظور تمام دستگاه‌های شهرستان باید آمادگی لازم را جهت پذیرایی از این میهمانان داشته باشند.

فرماندار شهرستان دورود ضمن تاکید بر اهمیت ارائه خدمات مناسب در اسکان‌های نوروزی به خصوص مدارس خاطرنشان کرد: باید شرایطی را برای مسافران و میهمان نوروزی در این ایام رقم بزنیم که شایسته نام استان لرستان و شهرستان دورود باشد.

نعمتی در ادامه تصریح کرد: تیم‌های بازرسی از مراکز اسکان باید به طور شبانه‌روز فعال باشد تا بر روند ارائه خدمات نظارت کافی صورت گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته منابع طبیعی و روز درخت‌کاری یادآور شد: با توجه به نهادینه کردن فرهنگ محافظت از منابع طبیعی و درخت در بین سنین پایین جامعه مدارس می‌توانند نقش بارزی را در این زمینه ایفا کنند و به همین منظور باید منابع طبیعی با آموزش و پرورش همکاری لازم را داشته باشند.

این مسئول تصریح کرد: اهمیت حفظ و نگهداری از نهال مهم‌تر از کاشت آن است و باید در این ایام قبل از کاشت نهال در خصوص چگونگی حفظ و نگهداری آن نیز برنامه‌ریزی شود.

در ادامه این جلسه رئیس آموزش و پرورش شهرستان دورود با اشاره به آمادگی آموزش و پرورش شهرستان دورود برای میزبانی از میهمانان نوروزی گفت: تاکنون 10 مدرسه را برای میزبانی از میهمانان نوروزی برنامه‌ریزی و مهیا کرده‌ایم که به طور میانگین در هرکدام از این مدارس 9 کلاس وجود دارد.

اصغر فلاحی با اشاره به اینکه شهرستان دورود در رتبه‌بندی ستادهای اسکان نوروزی در سال گذشته رتبه عالی به دست آورده است، افزود: با تدارک دیده شده در ایام نوروز می‌توانیم در هر شب میزبان 550 نفر از مسافران نوروزی باشیم.