رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

حقوق‌های نجومی برخی مسئولان کشور از تهدیدات اصلی نظام است - نمایش محتوای خبر

 

 

حقوق‌های نجومی برخی مسئولان کشور از تهدیدات اصلی نظام است

حقوق‌های نجومی برخی مسئولان کشور از تهدیدات اصلی نظام است

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد گفت: حقوق‌های آن‌چنانی مسئولانی که در مسئولیت خود هستند اما در برخی هیئت‌های مدیره سازمان‌های تابعه عضویت دارند انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین قاسم متقی نیا روز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره حضرت آیت‌الله حسینی میانجی نماینده پیشین ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه سابق خرم‌آباد با تسلیت درگذشت این عالم ربانی اظهار داشت: جایگاه علم و عالم در مبانی فرهنگ اسلام بسیار رفیع و تأثیرگذار است و از دیدگاه آموزه‌های روایی اسلام جایگاه عالم در مرحله نزدیک به انبیا قرار دارد و تشبیه به چراغ‌های روشن برای اهل زمین شده همچنان که اهل‌بیت علیهم‌السلام معالم دین هستند شاگردان پیرو مکتب اهل‌بیت نیز معالم دین هستند.

وی افزود: تا زمانی که آثار علمی و اخلاقی یک عالم حضور دارد او زنده است و عالمان دینی در دیدگاه آموزه‌های دینی امینان خداوند و پیامبر گرامی اسلام هستند و کار عالم دین این است که در جامعه بذر معنویت و پاکیزگی را می‌افشاند تا تبدیل به درخت تناور طیبه‌ای در جامعه برای آینده سازی شود.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد نسل روحانیت و عالمان دینی و فقهای حوزه‌های علمیه را نتیجه و ذخیره تمام‌نشدنی مجاهدت علما دانست و بیان کرد: عالمان دینی که در طول هزاران سال با تبعیت از ائمه اطهار علیهم‌السلام همیشه پاکیزه زندگی کردند و با دشمنان راه خدا جنگیدند و شهید راه امربه‌معروف و نهی از منکر بودند.

وی تصریح کرد: کارنامه حوزه‌های علمیه در طول تاریخ بیانگر معرفی شهید اول، شهید ثانی و شهیدان محراب در انقلاب اسلامی است و عالمان دینی در طول تاریخ سه رسالت مهم احیا دو معجزه پیامبر گرامی اسلام یعنی قرآن و سیره اهل‌بیت علیهم‌السلام، پاسخ به نیازها و نوع اندیشی و نوآوری و حضور در کنار مردم و بذل جان درراه خدا را انجام دادند.

متقی نیا با اشاره به نگاه ویژه امام راحل(ره) نسبت به رسالت سوم فقها و علما عنوان کرد: در پایان افتخارآمیز جنگ تحمیلی و دفاع مقدس تعداد شهدا، جانبازان و مفقودین حوزه نسبت به قشرهای دیگر بیشتر بود و این نشان می‌داد که روحانیت متعهد در طول تاریخ به خون سرمایه‌داران زالوصفت تشنه است و هرگز با آنان سر آشتی نداشته و نخواهد داشت.

وی با اشاره به سه تهدید انقلاب اسلامی تصریح کرد: سه سین سیم یعنی برد امواج بدون سیم در عصر انفجار اطلاعات و دهکده جهانی، سیمان که خانه‌های کوچک فقیر گونه گلی را تبدیل به طبقات بالا کرده و خطر سوم سکه و حقوق‌های آن‌چنانی مسئولانی که در مسئولیت خود هستند اما در برخی هیئت‌های مدیره سازمان‌های تابعه عضویت دارند انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد گفت: کارنامه درخشان علم و علما و فقه و فقها در طول تاریخ در انجام خالصانه این سه مأموریت بزرگ یعنی احیا معجزه قرآن و عترت، پاسخگویی و همراهی با مردم و نثار جان برای اهداف متعالی اسلامی وجود دارد.

به گفته وی اخلاص عمل، علاقه‌مندی به حضرت امام(ره)، سعی در ترویج و تبلیغ سنت‌های اسلامی و ازدواج آسان، ساده زیستی، دفاع از حقوق مشروع زنان، تأکید بر آداب ساده مجالس ترحیم و حمایت از ایثارگران رزمندگان و فرماندهان سپاه ازجمله خصوصیات بارز مرحوم آیت‌الله حسینی میانجی بود.