رونق تولید ملی | شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

حماسه 9 دی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

حماسه 9 دی

روز ۸ نوامبر ۱۹۷۹، وقتی که کارتر، رئیس‌جمهور وقت آمریکا، با استناد بر قانون «کنترل صدور تسلیحات نظامی»، کشتی حامل لوازم نظامی به ارزش سیصد میلیون دلار متعلق به ایران را توقیف کرد، می‌توان نقطه‌ی آغاز تحریم‌های یک‌جانبه علیه جمهوری اسلامی ایران دانست


 نقطه‌ی آغازی که در گام دوم، با بلوکه کردن مجموعه‌ی پس‌اندازها و اوراق بهادار ایران در آمریکا، که ارزش آن بالغ بر دوازده میلیارد دلار بود، بر گستردگی آن افزوده شد. البته در سال‌های بعد از آن، این روند برخلاف تعهدات آمریکا در بیانیه‌های الجزایر مبنی بر لغو تحریم و مداخله نکردن در امور داخلی ایران، فزونی بیش از پیش یافت


در طول جنگ تحمیلی و سال‌های پس از آن، به بهانه‌های مختلف نظیر آنچه در ماجرای تصویب طرح «داماتو»اتفاق افتاد، همواره آمریکا بر گستره‌ی استفاده‌ی خود از ابزار تحریم در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران افزود.
#فتنه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز


در ماجرای دستیابی ایران به صنعت صلح‌آمیز هسته‌ای نیز آمریکا همچون گذشته، استفاده از ابزار تحریم را در دستور کار خود قرار داد و با صدور برخی فرمان‌های اجرایی دولتی یا برخی مصوبات کنگره‌ی این کشور و یا حتی تصویب چند قطعنامه علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل، تلاش نمود ایران را از این فناوری صلح‌آمیز و صنعت پیشرفته بازدارد. البته این اولین‌باری نبود که در راه بومی‌سازی یک صنعت، ایران از سوی استکبار جهانی تحریم می‌شد
#فتنه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز

در ماجرای ملی شدن صنعت نفت نیز دولت ملی دکتر محمد مصدق تحریم شده بود تا از این راه، مانعی در جهت ملی شدن صنعت نفت یک کشور ایجاد شود. این موضوع شاهد خوبی بر این ادعاست که استکبار در جهت تثبیت منافع و هژمونی خود بر جهان، فارغ از اینکه چه کسی حاکم باشد، مانع از قدرت‌یابی و اقتدار دیگر کشورها می‌شود و این امر مختص جمهوری اسلامی ایران نیست، بلکه شامل دیگر کشورها هم می‌شود.
#فتنه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز


هیچ‌یک از  تحریم‌ها پیش از فتنه‌ی ۸۸، آنی نیست که جو بایدن، معاون رئیس‌جمهور آمریکا، از آن تحت عنوان «سخت‌ترین تحریم‌های چندجانبه» علیه ایران یاد می‌کند.
#فتنه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز


مذاکرات هسته‌ای نیز به‌صورت کاملاً هوشمند از سوی مقامات غربی تا اعلام نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ به حالت تعلیق درآمد. آن‌ها منتظر بودند ببینند نتیجه‌ی انتخابات چه خواهد شد تا آن‌گاه متناسب با آن، روند و خط‌مشی‌های خود را مشخص کنند.
#فتنه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز


همه‌چیز حکایت از دست برتر جمهوری اسلامی در تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی داشت، اما یک حادثه، همه‌ی معادلات را تغییر داد و دست برتر و پُر ایران را در چانه‌زنی با غرب، خالی کرد: آشوب‌های بعد از انتخابات ۸۸!
#فتنه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز


آشوب‌های بعد از انتخابات ۸۸ و یا به تعبیر دقیق «فتنه»، موجب «امیدواری» دشمنی شد که مترصد به وجود آمدن روزنه‌ای برای ضربه زدن به ایران بود. به همین علت، در اقدامی ناباورانه، تنها در طی ده روز اول آغاز فتنه، شش قطعنامه در کنگره‌ی آمریکا علیه ایران ارائه شد و به تصویب رسید!۱۱ مسئولین غربی که تا پیش از این بر لزوم واقع‌گرایی در برابر ایران سخن به میان می‌آوردند و از ضرورت تعامل با ایران می‌گفتند، به‌یکباره شروع به اظهارات مداخله‌جویانه در امور داخلی ایران کردند.
#فتنه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز

اوباما که چند روز پیش از انتخابات به رهبر انقلاب نامه نوشته بود تا او را در حل مشکلات منطقه کمک نماید، به‌ناگاه با آغاز فتنه، از ایرانی‌ها خواست تا به اعتراضات خود ادامه دهند و مشخصاً از میرحسین موسوی نام برد و وی را نماد. غرب‌گرایی نامید.
#فتنه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز


وضع و نگرش غربی‌ها در جریان فتنه‌ی ۸۸ به قدری تغییر کرد که شانزده روز پس از اهانت فتنه‌گران در روز عاشورا به حضرت اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام، ژنرال دیوید پترائوس، فرمانده وقت نیروهای آمریکایی در منطقه، حتی از احتمال حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران خبر داد!

#فتنه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز


اقدام نظامی علیه برنامه‌ی هسته‌ای ایران با شروع فتنه‌ی ۸۸ کلید خورد و ترور دانشمندان هسته‌ای ایران از همین زمان آغاز شد. این ترورها در شرایطی که کشور در نتیجه‌ی فتنه به «بی‌ثباتی» کشیده شده بود، انجام پذیرفت.
#فتنه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز


از فردای فتنه و تغییر درک دشمن از جمهوری اسلامی و ایجاد تصور امکان آسیب به جمهوری اسلامی و امیدوار شدن دشمن جهت عینیت‌بخشی به آن تصور، شاهد شکل‌گیری اراده و اجماع بین مسئولین آمریکایی و اروپایی برای مقابله با ایران و تحریم گسترده و به‌زعم خود، فلج‌کننده علیه آن هستیم.
#فتنه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز


آن گناه و جرم بزرگی که شرایط امروز را برای جامعه‌ی ایران رقم زده و این جامعه را در تنگنای تحریم قرار داده، جرم امیدوار کردن دشمن است که از سوی فتنه‌گران صورت پذیرفته است.
#فت

ه مهدی خسروی, [28.12.18 18:08]
نه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز


تصمیم‌سازان غربی پس از فتنه، بر این باور امیدوار شدند که با فشار مضاعف و هم‌زمان با آن، حمایت از عوامل اصلی فتنه، می‌توانند جمهوری اسلامی را به سمت براندازی به‌عنوان هدف حداکثری و یا تغییر رفتار و تمکین به خواست غرب به‌عنوان هدف حداقلی، پیش ببرند.
#فتنه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز

گرچه راه‌اندازی یک حرکت شبه‌انقلابی یا فتنه برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی به‌لحاظ زمانی برای ایالات متحده‌ی آمریکا زمان‌بر است، اما هرگز از رده‌ی برنامه‌های روی میز خارج نشده است.
#فتنه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز

 دشمنان این ملت، روز #نهم_دی را فراموش کرده‌اند آن کسانی که فکر میکنند در این کشور یک اکثریتی خاموش و مخالف با نظام جمهوری اسلامی اند، یادشان رفته است که سی و چهار سال است که هر سال در بیست و دوم بهمن، در همه‌ی شهرهای این کشور، جمعیتهای عظیم به دفاع از نظام جمهوری اسلامی بیرون می آیند و «مرگ بر آمریکا» سر می‌دهند.
#فتنه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز
 


ملت رشید و بصیر ایران باردیگر در نهم دی مقابل جریان باطل و نفاق ایستادند و نشان دادند هنوز هم با عاشورا ستیزان، منافقان و فتنه گران سر ستیز دارند و برای حمایت از ولایت فقیه و انقلاب و اسلام در صحنه ها حاضرند.
#فتنه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز


جریان‌های سیاسی داخلی متاسفانه در عرصه انتخابات در حوزه رقابت کاندیدا بستر اجرایی برای فتنه شدند و راه را برای عوامل خارجی، جریان‌های ضد انقلاب و عناصر وابسته در داخل باز کردند زمانی که عوامل خارجی خط دادند که تقلب در انتخابات صورت گرفته، به گونه‌ای این ادعا برای آن‌ها مطرح شد که این ادعای توخالی به باوری برای آنها تبدیل شده بود.
#فتنه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز

در واقع خاکریز فتنه 88 را حضرت آقا فتح کردند و مردم لشگر و سپاه مقام معظم رهبری بودند. اگر این رهبری و تدبیر نبود قطعا فتنه 88 بیشتر از این‌ها پیش می‌رفت و کل جریان نظام را جمع کرده بود.
#فتنه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز


مردم باور کردند که این نظام به دین وابسته است؛ بنابراین مقابله با نظام، مقابله با دین و مبانی اعتقادی آنها است و این نکته هم در 9 دی به خوبی نمایش داده شد. پس 9 دی یک حادثه نبود بلکه یک جریان بود. مردم باور کردند که سرنوشت دین آنها با سرنوشت این نظام گره خورده است.
#فتنه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز

هیجان آن روز مردم ناشی از جراحتی سنگین بود که بر پیکره مبانی فکری و عاطفی آنها وارد شده بود. آنها باور دارند و اعتقاد دارد که تمام نهاد اصلی ولایت و وابستگی آنها به اهل بیت پیغمبر، مقام معظم رهبری بوده که حجت امام زمان(ع) است حال دشمن این را هدف قرار داده و مورد هتاکی قرار داده است.
#فتنه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز


باید همواره مردمی بودن و خودجوش بودن 9 دی را در نظر گرفت؛ باید همگان بدانند که محور وابستگی مردم به نظام، رهبری و ولایت است و از آن جایی که به رهبری وابسته هستند ، به نظام وابسته‌اند. از طرفی مردم سرنوشت دین را در سرنوشت این نظام می‌بینند.
#فتنه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز


حضور میلیونی مردم ولایت مدار، غیور وبا صلابت ایران اسلامی در راهپیمایی باشکوه 9 دی آن سال نمونه ای ازحرکت مردمی برای اعتلای آرمان‌های والای انقلاب اسلامی ایران بود و مردم در 9 دی بار دیگر با پیرحکیم و فرزانه خود تجدید پیمان کردند و نشان دادند در همه فراز و نشیب‌های انقلاب اسلامی در کنار رهبر خود تا پای جان خواهد ماند.
#فتنه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز


مردم غیور ایران قیام 9 دی را به عنوان سمبل حمایت از تمامیت ولایت برای همیشه پاس خواهد داشت و از آن بعنوان یکی از ایام الله و روزهای پرافتخار خویش چون لوحی زرین که در بر تارک انقلاب اسلامی خواهد درخشید حفظ و ثبت خواهد کرد.
#فتنه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز

مردم ایران هر گز فراموش نخواهد کرد دست‌های خائنی که سعی در همسویی دشمنان در تضعیف انقلاب اسلامی داشتند، آن‌ها که با حرکت‌های مذبوحانه خود آب به آسیاب دشمنان ریختند تاجایی که با صراحت استکبار غرب با تمام توان همنوا با خائنان داخلی برای به چالش کشاندن انقلاب اسلامی وارد میدان عمل شد.
#فتنه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز

حماسه 9 دی ،حماسه بصیرت امتی است که در سخت ترین شرایط و غبار آلوده ترین فضای سیاسی کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی دستهای پیدا و پنهان شیاطین فتنه‌گر و جریان‌های حامی آن‌را شناختند و با مقابله با جریانی که سعی در حذف اندیشه انقلابی امام خمینی (ره) و دستاوردهای آنرا داشت بر خواست.
#فتنه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز


ملت ایران هرگز فراموش نخواهد کرد حرکتهای ساده لوحانه برخی افراد و جریان‌های ساده لوح و بی بصیرتی که با خائنین خواسته یا ناخواسته هم صدا شد تا شادی پیروزی ملت ایران را در کامشان تلخ کند .
#فتنه_تغلب
#فتنه_تحریم_ساز