جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

حمله به یمن شکست نظامی و سیاسی بزرگی را برای آل‌سعود رقم زد - نمایش محتوای خبر

 

 

حمله به یمن شکست نظامی و سیاسی بزرگی را برای آل‌سعود رقم زد

حمله به یمن شکست نظامی و سیاسی بزرگی را برای آل‌سعود رقم زد

امام‌ جمعه بروجرد گفت: در جریان حمله عربستان سعودی به کشور یمن، شکست نظامی و سیاسی برای آل سعود رقم خورد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن ترابی در خطبه‌های نماز جمعه بروجرد اظهار داشت: کبر و غرور از صفات ناپسندیده و از گناهان کبیره است و یکی از مواردی که سبب می‌شود انسان معذب به عذاب جهنم شود، تکبر و خودستایی است.

وی با تأکید بر اینکه کسب علم و دانش و تمکن مالی نباید موجب خودبرتربینی و فخرفروشی به دیگران شود، افزود: عالم حقیقی کسی است که علم او مایه خضوع و خشوع او شود.

امام‌جمعه بروجرد افزود: بر اساس آیه 28 سوره مبارکه فاطر تنها صاحبان علم و اندیشه ترس از مسئولیت تواًم با درک عظمت خداوند دارند.

ترابی بیان کرد: عمل خیر و اطاعت خداوند متعال اگر تواٌم با خضوع و خشوع باشد، عین بندگی است و درصورتی‌که با کبر و غرور آمیخته شود، هیچ ارزشی در نزد خداوند متعال ندارد.

وی تقوا را بهترین زاد و توشه سفر آخرت برشمرد و عنوان کرد: در این راه با تحصیل تقوا، انجام واجبات و ترک محرمات ره‌توشه‌ای بزرگ برای سفر اخروی انسان‌ها است.

امام‌جمعه بروجرد عنوان کرد: جنایات 27 روزه عربستان سعودی به مردم بی‌گناه و بی‌دفاع یمن، پایه‌های انسجام و اتحاد حول محور انصار الله را در این کشور تقویت کرد.

وی با اشاره به حمایت‌های آمریکا از عربستان سعودی در تجاوز هوایی به کشور یمن، افزود: در نهایت هیچ‌یک از اهداف عربستان در این نبرد نابرابر 27 روزه محقق نشده و ملت مسلمان یمن پوزه آل سعود را به خاک مالیدند.

امام‌جمعه بروجرد در بیان اهداف آل سعود در حمله به یمن، بیان کرد: برگرداندن منصور هادی رئیس‌جمهور مستعفی به یمن، توقف انقلاب این کشور و نابودی توان دفاعی و نظامی انصار الله از اهداف حمله به این کشور بود که در سایه مقاومت جانانه و غیرتمندانه مردم یمن هیچ‌کدام از این اهداف محقق نشد.

ترابی با گرامیداشت سالروز شکست آمریکا در صحرای طبس، عنوان کرد: در این روز جلوه‌ای از امدادهای غیبی و الهی در یاری‌رساندن به ملت ایران به نمایش درآمد.

وی به‌پیش رو بودن روز شوراها و مناسبت این روز در نهم اردیبهشت‌ماه اشاره و خاطرنشان کرد: مسئولان نظام و اعضاء شوراهای اسلامی شهر و روستا باید به حقوق شهروندان آگاه بوده و در راستای استیفای آن‌ها تلاش کنند.

امام‌جمعه بروجرد تلاش در راستای تاًمین رفاه نسبی شهروندان، حل مشکلات آن‌ها و صیانت از حقوق شهروندی را از وظایف شوراهای شهر و روستا در قبال اقشار مختلف جامعه برشمرد.