سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

حمله عربستان به یمن حمایت از تروریسم و القاعده است - نمایش محتوای خبر

 

 

حمله عربستان به یمن حمایت از تروریسم و القاعده است

حمله عربستان به یمن حمایت از تروریسم و القاعده است

حجت‌الاسلام قاسم متقی نیا در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان خرم‌آباد ضمن تبرک سال نو، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در راستای شعار سال از مردم شنیدن پیام، اعتقاد به پیام و پیگیری آن را می‌خواهند.

وی با اشاره به سخنرانی و پیام سال نو مقام معظم رهبری، افزود: مقام معظم رهبری در پیامشان حفظ آبروی نظام جمهوری اسلامی، اعتلای فرهنگ سلامت محیط اخلاقی را جزء بالاترین اولویت‌ها دانستند.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد عنوان کرد: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری سلامت خانوادگی، تربیت نسل جوان، رونق اقتصاد تولید، همگانی کردن اخلاق اسلامی، استقرار عدالت اقتصادی، مجاهدت برای اقتدار ملت ایران معروف‌هایی هستند که باید در مورد آنها جدی باشیم.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در مقابل معروف‌ها ابتذال اخلاقی و تضعیف فرهنگ اسلامی را بزرگ‌ترین منکر دانسته، بیان کرد: تضعیف فرهنگ اسلامی جزء منکرات است و دوری از آن واجب است.

متقی نیا تصریح کرد: تضعیف اقتصاد جامعه ، علم و فناوری از جمله منکراتی هستند که مقام معظم رهبری بر آن تأکید داشتند.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال با شعار همدلی و هم زبانی دولت و ملت از طرف مقام معظم رهبری، گفت: این آرزوی بزرگی برای ملت است که مقام معظم رهبری مهم‌ترین شرط تحقق آرمان، اهداف، پیشرفت اقتصادی، ایمان معنویت، اقتدار عزت، جهش‌های علمی به معنای واقعی، عدالت قضایی اقتصادی را همدلی وهم زبانی ملت و دولت دانستند.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد افزود: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری حاکمیت دولت کارگزار است و ملت کارفرما، بنابراین باید اعتماد متقابل باشد.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه انتقاد منطقی مانعی ندارد ولی نباید منجر به اهانت و بی اعتمادی شود، اظهار داشت: بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری تحقیر مخالفان جایز نیست و خلاف حکمت است چراکه توجه منطقی به مخالفان سبب پیشرفت می‌شود.

متقی نیا عنوان کرد: مقام معظم رهبری در رابطه  موضوع تحریم‌ها فرمود، رفع تحریم‌ها باید جزئی از مذاکرات باشد نه نتیجه مذاکرات، بنابراین برای برداشتن تحریم‌ها باید تصمیمی گرفته شود که به‌هیچ‌وجه قابل‌برگشت نباشد.

وی بابیان اینکه دشمن تهدید نظامی می‌کند، گفت: ملت ایران تسلیم هیچ تهدیدی نمی‌شود.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد در رابطه با حمله عربستان به یمن تصریح کرد: متأسفانه مدعیان حقوق بشر و کسانی که همیشه دم از حقوق بشر می‌زنند نه‌تنها ساکت‌اند بلکه بر علیه مردم یمن کمک می‌کنند.

وی اظهار داشت: زنان و کودکان مظلوم یمنی به‌وسیله بمب‌های اسرائیلی آمریکایی به خاک خون کشیده می‌شوند و مدعیان آزادی حقوق بشر خفه‌خون گرفته‌اند.

متقی نیا افزود: عربستان و کشورهای عربی هیچ‌گاه در مقابل تجاوز صهیونیستی به لبنان و سوریه نه اقدامی کرده و نه متعهد شده اما در حمله به یمن متعهد شده‌اند.

وی عنوان کرد: حمایت آمریکا از تجاوز عربستان هیچ پشتوانه حقوقی ندارد چراکه ملت مظلوم یمن از سرنوشت خود دفاع می‌کند و این‌گونه آماج بمب‌های سنگین قرار می‌گیرد.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد بیان کرد: تسلط بر شبه‌جزیره عربستان و رژیم نامشروع سعودی آن‌قدر مهم است که بحرین و یمن را به خاک خون می‌کشد.

وی گفت: رژیم‌های عربی در مقابل اسرائیل هیچ‌گاه متعهد نشدند اما در مقابل مردم مظلوم یمنی متعهد شده اند.

متقی نیا با اشاره به اینکه دشمن اصلی یمنی‌ها القاعده بوده و هست، افزود:  ورود عربستان به جنگ یمن حمایت از تروریسم القاعده است.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد تصریح کرد: سعودی‌ها با حمله به یمن مجوزی صادر کردند که مشروعیت هرگونه اقدام علیه خود را امضاء کردند بنابراین اکنون‌که آنها تجاوز کرده‌اند دیگران می‌توانند با این تجاوز مقابله کنند.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) فرمود اگر از آمریکا بگذریم از جنایات آل سعود نخواهیم گذشت و در وقت مناسب به جنایت‌هایشان پاسخ داده می‌شود.

متقی نیا عنوان کرد: در آیات و روایات منابع طبیعی محیط‌زیست به‌عنوان امانت الهی هستند که در این راستا خداوند وظایفی بر عهده انسان گذاشته تا محیط‌زیست حفظ شود.

وی بیان کرد: خداوند متعال از انسان خواسته  تا زمین و آیات الهی را آباد کند بنابراین امر خدا واجب است بنابراین کسانی که این آیات را می‌شنوند نسبت به آبادانی زمین اقدام کنند.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد گفت: تخریب منابع طبیعی آلودگی محیط‌زیست از مصادیق فساد است اگر این فساد اتفاق بیفتند تعادل زمین به هم می‌خورد وخداوند برکات خود را به زمین نمی‌فرستد.

وی افزود: آلودگی آب، خاک و زمین که به‌طور مستقیم و غیرمستقیم بر اثر فعالیت‌های انسان به وجود می‌آید جزء نافرمانی خداوند است چراکه این آلودگی‌ها سبب تغیر محیط‌زیست می‌شود و به‌سلامت محیط انسان لطمه می‌زند.

متقی نیا تصریح کرد: آلودگی خاک به‌وسیله زباله‌های سخت و تجزیه‌ناپذیر، سموم دفع آفات نباتی، فضولات کارخانه‌ها  که سبب آسیب به محیط‌زیست می‌شود حرام است.

وی اظهار داشت: آلودگی هوا به‌وسیله پخش مواد آلاینده  فساد دربر و بحر محسوب می‌شود چراکه این آلودگی‌ها سبب بیماری‌های مختلفی برای انسان می‌شود.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد با اشاره به اینکه ۱۲‌ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران، عنوان کرد: این روز مبارک به تعبیر امام خمینی (ره) روز امامت ،امت ، فتح ظفر ملت است.