جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

حمل‌ونقل ترکیبی هوایی، ریلی و جاده‌ای در بروجرد توسعه می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

حمل‌ونقل ترکیبی هوایی، ریلی و جاده‌ای در بروجرد توسعه می‌یابد

حمل‌ونقل ترکیبی هوایی، ریلی و جاده‌ای در بروجرد توسعه می‌یابد

فرماندار بروجرد گفت: احداث پروژه‌های حمل‌ونقل ترکیبی شامل راه‌آهن، فرودگاه و آزادراه در شهرستان بروجرد تسریع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، علی کورانی فر روز شنبه در جمع خبرنگاران این شهرستان با تشریح برنامه‌های اجراشده در راستای عملیاتی کردن پروژه‌های اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: در اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی بسترسازی و ایجاد زیرساخت‌ها مهم است و باید از این ظرفیت‌ها در جهت احداث زیرساخت‌های لازم استفاده شود که در این صورت دیگر موارد نیز اجرا می‌شود.

وی بابیان اینکه در حوزه ایجاد زیرساخت‌ها جهت‌گیری و اقدامات انجام‌شده در شهرستان بروجرد کاملاً امیدوارکننده است، افزود: در حال حاضر در تمامی استان‌ها رقابتی سخت و تنگاتنگ برای توسعه شکل‌گرفته و هر شهر و استانی که بتواند از این ظرفیت‌ها به‌درستی استفاده کند برنده است و باید از ظرفیت‌ها و فرصت‌ها استفاده و تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.

فرماندار بروجرد به تکمیل بیمارستان در دست احداث آیت‌الله بروجردی این شهرستان اشاره و عنوان کرد: بیمارستان آیت‌الله بروجردی یک بیمارستان فوق تخصصی است که حدود 60 میلیارد تومان تجهیزات در آنجا به کار گرفته می‌شود و احتیاج به تأمین نیروی متخصص دارد که پیگیری تأمین نیروی متخصص و استقرار آن‌ها ر این شهرستان از برنامه‌های پیش روست.

وی با تأکید بر لزوم برخورد محترمانه با متخصصینی که به این شهر وارد می‌شوند، بیان کرد: یک برخورد سطحی و غیرعمدی ممکن است آن‌ها را از ادامه کار و فعالیت در این شهرستان منصرف کند بنابراین باید با متخصصین با احترام رفتار و نیازهای آن‌ها برطرف شود تا بتوانند منشأ دعوت دیگران به این شهرستان شوند.

کورانی فر به وجود حدود 200 گونه گیاه دارویی مختص استان لرستان اشاره و خاطرنشان کرد: این زمینه می‌تواند منشأ فعالیت و کارآفرینی نیروهای تحصیل‌کرده در این رشته خاص شود که خود ارزش‌افزوده بالایی نیز ایجاد می‌کند.

وی احداث راه‌آهن را از مطالبات مردم این شهرستان دانست و افزود: با پیگیری‌های انجام‌شده قرار شد این پروژه به قرارگاه خاتم که یکی از ظرفیت‌های سازندگی در کشور است، واگذار شود و در حال حاضر نیز مشغول رایزنی برای آغاز عملیات اجرایی آن هستیم که در صورت همکاری اهالی محل امسال بااعتبار اولیه 20 میلیارد تومان این پروژه آغاز می‌شود.

فرماندار بروجرد توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل در این شهرستان را ضروری دانست و تصریح کرد: با احداث مسیر ریلی این شهرستان تردد از شمال به جنوب و غرب به شرق تسهیل شده و علاوه بر آن با احداث آزادراه بروجرد به اراک صرفه‌جویی، ایمنی و امنیت خاطر در حمل‌ونقل ترکیبی ایجاد می‌شود و از سویی گرچه سرعت عملیات اجرایی فرودگاه نیز ممکن است به‌کندی پیش رود اما در آینده نزدیک اتفاق خواهد افتاد.

به گفته وی احداث سد آبسرده قرار است به قرارگاه خاتم واگذارشده و تا آن زمان نیز با توافق وزیر نیرو خط انتقال آب از آبسرده به این شهرستان و تکمیل تصفیه‌خانه نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.

کورانی فر خبری هم از اجرای طرح ترافیک بروجرد داد و گفت: این طرح درگذشته به دلیل وجود نقایصی که داشته متوقف‌شده است اما باید با بررسی دقیق تمامی جوانب زمینه اجرای آن را فراهم کرد که این امر نیاز به مشارکت و همراهی مردم دارد.

وی یکی از دغدغه‌های اصلی این شهرستان را وضعیت کارگران سه واحد صنعتی سامان کاشی، کاشی جم و نساجی بروجرد دانست و بیان کرد: پیگیری‌های لازم با به‌کارگیری ظرفیت‌های موجود در دست انجام است تا این مشکل به‌زودی حل شود اما با توجه به اینکه واحد سامان کاشی در سال‌های گذشته تسهیلاتی دریافت کرده و در حال حاضر با بانک مشکل دارد تلاش می‌شود که این مسئله حل شود و سامان کاشی بار دیگر در مدار تولید به‌عنوان یک برند شاخص از این شهرستان قرار گیرد و مشکلات کارگران آن نیز مرتفع شود.

فرماندار بروجرد ظرفیت‌های این شهرستان را منفصل از یکدیگر خواند و همراهی و هم‌جهتی و مشارکت مردم با مسئولان در رفع مشکلات و اتصال این ظرفیت‌ها به یکدیگر را بسیار مؤثر دانست و خواستار ترجیح دادن منافع مردم بر منافع شخصی شد.