رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸

حکام نالایق آل سعود باید وادار به عذرخواهی شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

حکام نالایق آل سعود باید وادار به عذرخواهی شوند

حکام نالایق آل سعود باید وادار به عذرخواهی شوند

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد گفت: پیگیری خون به‌ناحق ریخته شهدای منا تا قیام قیامت ادامه دارد و حکام نالایق آل سعود باید وادار به عذرخواهی شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام قاسم متقی نیا در نخستین سالگرد 33 شهید مظلوم لرستان در فاجعه منا که در حوزه کمالیه خرم‌آباد برگزار شد به بغض و کینه حاکم آل سعود اشاره و اظهار داشت: خداوند در سوره بقره می‌فرمایند ای مؤمنین هرکدام از شما گامی بردارد که دشمنان را به غیظ دربیاورد، عمل صالح برای شما انجام می‌شود بنابراین بزرگداشت شهدای منا و مسجدالحرام گامی در این راه است.

وی افزود: از ترکیب سه عنصر دانشمندان منحرف، قدرت سیاسی نامشروع و عنصر قبیله گرایی، زور ستم و دیکتاتوری رژیم نامشروع آل سعود به وجود آمده است.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد بابیان اینکه ولد نامشروع ابن تیمیه به آل سعود تبدیل شد، عنوان کرد: عقاید انحرافی ابن تیمیه در قرن هفتم هجری شروع و در آستانه از بین رفتن بود که این نگاه افراطی در قرن 12 توسط قدرت نامشروع انگلستان و با ابزار و قدرت آل سعود گسترش پیدا کرد و اکنون چند آل حدود 200 سال است که پشت سر هم در عربستان حکومت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه پشت سر عقاید سلفی اعتقادی و عقاید سلفی سیاسی استعمار پیر انگلیس و آمریکا قرارگرفته است، بیان کرد: حدود 200 سال پیش وهابیت به شهر مقدس کربلا حمله کرده و تمام مردم را قتل و عام و حرم را زیرورو کردند.

متقی نیا گفت: با شکل‌گیری انقلاب اسلامی، استعمار و وهابیت تلاش کردند تا هلال شیعی را نابود کنند که در این راستا سعی کردند بین شیعیان کشورهای مختلف جدایی بیندازند.

وی تصریح کرد: خداوند در آیه 95 سوره مائده می‌فرماید هرکس در احرام قتلی انجام دهد از او انتقام می‌گریم اما چه اتفاقی افتاده که علی‌رغم این آیات حکام آل سعود در مقابل این آیت می‌ایستاند و می‌خواهند هزینه سنگین آن را بپردازند.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد اظهار داشت: دشمنی با اهل‌بیت(ع) و کینه به انقلاب اسلامی سبب شده تا عربستان به نیابت از آمریکا و آمریکا به نیابت از حکام آل سعود در مقابل انقلاب و گفتمان انقلاب اسلامی بایستد.

وی بابیان اینکه دشمن همواره تلاش کرده تا انقلاب اسلامی و تمرکز استراتژیک آن را به هم بریزد، افزود: دشمن سعی کرده با ایجاد محور نبرد و ناامنی در داخل جمهوری اسلامی ایران و با بن‌بست کشیدن استراتژیک انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی به اهداف خود برسد.

متقی نیا با اشاره به اینکه وهابیت را انگلیس به وجود آورده و آمریکا تقویت می‌کند، عنوان کرد: دشمن باخشم و کینه‌ای که از جمهوری اسلامی داشت می‌خواست انقلاب اسلامی را به بن‌بست بکشاند اما به برکت نور ولایت‌فقیه و هدایت ولایت‌فقیه و عنایت اهل‌بیت (ع) و حضور مردمی ناامنی‌ها از کشور ایران دور شد.

وی بیان کرد: با کمک نیروهای امنیتی کشور بن‌بست استراتژیک دشمن وهابی، انگلیسی و آمریکایی شکست خورد که این شکست برگرفته از پشتوانه نور هدایت ولایت‌فقیه و خون شهدا است.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد به شهدای منا  و مسجدالحرام در سال 94 و شهدای مکه در سال 66 اشاره کرد و گفت: پیگیری خون به‌ناحق ریخته این شهدا تا قیام قیامت ادامه دارد و حکام نالایق آل سعود باید وادار به عذرخواهی شوند.

وی تصریح کرد: پیگیری سیاسی، قضایی و بین‌المللی تا حصول نتیجه، فعالیت در فضاهای تبلیغاتی و اینترنتی، در رسوایی و شرمندگی قرار دادن مسببان و عاملان جنایت بزرگ منا از اقداماتی است که باید پیگیری و انجام شود.

متقی نیا اظهار داشت: مسبب خون شهدای منا را آمریکا و اسرائیل می‌دانیم چراکه حکام آل سعود در حد و اندازه‌ای نیستند و ملت این بغض و کینه را نسبت به دشمن نگه می‌دارد تا زمانی که با یک اشاره ولی زمان انتقام خود را از جنایتکاران آل سعود بگیرد.