جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

حکایت دنباله‌دار کیفیت نان در خرم‌آباد/ کم‌فروشی برخی نانوایی‌ها - نمایش محتوای خبر

 

 

حکایت دنباله‌دار کیفیت نان در خرم‌آباد/ کم‌فروشی برخی نانوایی‌ها

حکایت دنباله‌دار کیفیت نان در خرم‌آباد/ کم‌فروشی برخی نانوایی‌ها

فرماندار خرم آباد با بیان اینکه قصه کیفیت نان در شهر خرم آباد حکایتی طولانی و دنباله دار است، گفت: از لحاظ روانی عمده مردم خرم آباد نسبت به ضعف کیفیت نان در این شهر نارضایتی دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب اله خجسته پور ظهر شنبه در جلسه ای که به منظور بررسی کیفیت نان در شهرستان خرم آباد برگزار شد، اظهار داشت: نان یک کالای استراتژیک بوده که در راستای کیفیت بخشی به این کالای تاثیرگذار باید تلاش بیشتری صورت گیرد تا به اقشار کم درآمد جامعه خدمت شود.

فرماندار خرم آباد با بیان اینکه قصه کیفیت نان در شهر خرم آباد حکایتی طولانی و دنباله دار است، عنوان کرد: از لحاظ روانی عمده مردم خرم آباد نسبت به عدم کیفیت نان در این شهر اعلام نارضایتی دارند و هر چه اعلام می شود که تمام دستگاه های نظارتی در این زمینه پای کار هستند مردم معتقدند نان خرم آباد با کیفیت نیست.

خجسته پور با اشاره به اینکه تا اصلاح این ذهنیت منفی مردم در خصوص کیفیت نان فاصله زیادی وجود دارد عنوان کرد: البته مطابق گزارشات روزانه در خصوص عدم کیفیت نان بخشی از این ذهنیت صحت داشته و کیفیت نان در برخی از نانوایی ها بسیار پایین است.

وی تعداد مراجعه کنندگان برای دریافت مجوز احداث نانوایی را زیاد دانست و افزود: این در حالی است که در برخی محلات نانوایی های زیادی وجود داشته و توزیع نانوایی ها نامناسب است و در برخی نانوایی های تازه تاسیس کمبودهایی احساس می شود.

فرماندار خرم آباد بر ضرورت جدی گرفتن نظارت بر کار نانوایی های سطح شهر خرم آباد تاکید کرد و گفت: رعایت ساعت کاری نانوایان از دیگر نکاتی است که باید مد نظر بازرسان مربوط قرار گیرد زیرا برخی نانوایی ها صبح ها دیر اقدام به پخت نان کرده و این باعث نارضایتی مردم شده در حالیکه مطابق قانون زمان شروع پخت نان ساعت شش صبح است.

خجسته پور بحث کم فروشی و کم کردن وزن نان توسط برخی خبازی ها را از دیگر شکایات واصله به فرمانداری خرم آباد دانست و بیان کرد: متاسفانه برخی نانوایی ها کم فروشی کرده که بایستی با این افراد برخورد جدی از سوی دستگاه های نظارتی صورت گیرد.

وی اضافه کرد: رعایت بهداشت در نانوایی ها به عنوان عاملی است که با سلامت مردم سر و کار دار دارد لذا انتظار می رود ضمن رعایت احترام نسبت به این صنف زحمت کش در عین حال برخورد قانونی با متخلفان صورت گیرد.

فرماندار خرم آباد با اشاره به اینکه علی رغم وجود سامانه ۱۲۴ برای رسیدگی به شکایات مردمی در خصوص همه کالاها و خدمات، بسیاری از مردم از وجود این سامانه برای گزارش تخلفات خبازی ها بی اطلاع هستند اضافه کرد: در صورت امکان سامانه جدیدی برای رسیدگی به شکایات مردمی در خصوص تخلفات خبازی ها تعریف خواهد شد.

خجسته پور ادامه داد: در صورتی که امکان تعریف این سامانه جدید وجود نداشت لازم است باز تعریفی از سامانه ۱۲۴ صورت گرفته که مردم در صورت مشاهده تخلفات حوزه نانوایی ها با این سامانه تماس گیرند و این امر مستلزم اطلاع رسانی وسیع این سامانه در بین مردم است.

وی از رئیس اتحادیه صنف نانوایان خواست دستور دهد دفاتر بازرسی نانوایی ها در سطح شهرستان خرم آباد تشکیل شود.

فرماندار خرم آباد همچنین خواستار تشویق خبازی هایی که نان با کیفیت پخت می کنند از سوی اتحادیه مربوطه شد.