سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

خانه‌های جوان استان لرستان به اداره کل ورزش و جوانان بازگردانده می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خانه‌های جوان استان لرستان به اداره کل ورزش و جوانان بازگردانده می‌شود

خانه‌های جوان استان لرستان به اداره کل ورزش و جوانان بازگردانده می‌شود

استاندار لرستان گفت: خانه‌های جوان استان لرستان به اداره کل ورزش و جوانان بازگردانده می‌شود مشروط بر اینکه امور جوانان استان برای فعالیت در آن‌ها برنامه داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند روز دوشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: اداره کل ورزش و جوانان باید برای خانه‌های جوان استان برنامه ارائه دهد.

وی افزود: جلسه‌ای با فرمانداران شهرستان‌های استان برگزار می‌شود و خانه‌های جوان به امور جوانان بازگردانده می‌شود مشروط بر اینکه امور جوانان استان برای فعالیت در آن‌ها برنامه داشته باشد.

علی یاور عزیز پور مدیرکل ورزش و جوانان لرستان در این جلسه اظهار داشت: هیچ‌یک از خانه‌های جوانی که در راستای ساماندهی فعالیت‌های جوانان احداث‌شده بودند در اختیار فرماندارها به جهت رسالت کاری خود نیستند بلکه بعضی از این خانه‌ها در اختیار افراد شخصی و یا واحدهایی که مرتبط نیستند قرار دارند.

وی افزود: در همه شهرهای استان لرستان خانه‌های جوان احداث‌شده‌اند به‌گونه‌ای که خانه جوانان شهر خرم‌آباد را یک مرکز مشاوره ژنتیک که بخش خصوصی است در اختیار دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان عنوان کرد: خانه جوان شهرستان سلسله را نیز شهرداری به ارگانی واگذار کرده است و همچنین در شهرستان دلفان نیز خانه جوان به خانه شخصی یکی از افراد تبدیل‌شده است.

لیلا سلاحورزی مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان نیز در رابطه با خانه جوان شهر خرم‌آباد اظهار داشت: دو مرکز خانه‌ای جوان استان از قبیل فرمانداری شهر خرم‌آباد و شهرستان دورود در اختیار امور بانوان استان قرار دارد.

وی افزود: در فرمانداری شهر خرم‌آباد بر اساس هشتاد و دومین مصوبه شورای فرهنگ عمومی این ساختمان به امور بانوان فرمانداری خرم‌آباد واگذارشده که در حال حاضر مرکز مشاوره پیش از ازدواج در آن فعالیت می‌کند.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان عنوان کرد: مرکز مشاوره پیش از ازدواج شهر خرم‌آباد که در خانه جوان مستقر است روزانه حداقل 10 مورد مراجعه‌کننده دارد؛ درصورتی‌که این دو مرکز تعطیل شوند بخشی از کارهای ما مختل می‌شود بر همین اساس امیدواریم این اقدامات منجر به تعطیلی مراکز نشود.

بهرام رشیدی نیا مدیرکل روابط عمومی استانداری لرستان اظهار داشت: برخی از فرمانداری‌ها خانه‌های جوان را به انجیوها و شهرداری‌ها واگذاری کرده‌اند ولی در حال حاضر اغلب خانه‌های جوان استان لرستان در اختیار فرمانداری‌های استان نیستند.

وی با اشاره به اینکه خانه جوان شهرستان پلدختر در اختیار یک انجیو قرار دارد افزود: خانه جوان شهر خرم‌آباد در اختیار یک مرکز ژنتیک که وابسته به امور بانوان استانداری لرستان است قرار دارد.

مدیرکل روابط عمومی استانداری لرستان با تأکید بر اینکه مالکیت خانه‌های جوان صد درصد در اختیار فرمانداری‌ها است اظهار داشت: واگذاری این خانه‌های جوان به انجیوها و دیگر افراد تخطی از قانون بوده است.