رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

خانواده‌ها باید در مقابل خطر مواد مخدر ایمن شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

خانواده‌ها باید در مقابل خطر مواد مخدر ایمن شوند

خانواده‌ها باید در مقابل خطر مواد مخدر ایمن شوند

فرماندار پلدختر گفت: تنها راه مبارزه با اعتیاد این است که خانواده‌ها در مقابل مواد مخدر ایمن شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس،  قدرت‌الله ترابی‌نژاد عصر دیروز در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: معضل اعتیاد گریبان‌گیر جامعه جوان ما شده است و اگر اقدامی مثمرثمر صورت نگیرد، نمی‌توانیم شاهد پیشرفت‌های این قشر در جامعه باشیم، زیرا اعتیاد بهار جوانی بسیاری از جوانان‌مان را به خزان تبدیل کرده است و باید بهتر از گذشته در این راه قدم برداریم.

وی گفت: با توجه به فراگیر شدن استفاد از مواد مخدر در جامعه امروز دشمنان با نشانه گرفتن نظام خانواده اقدام به گسترش و استفاده از مواد مخدر در بین جوانان و خانواده‌ها کرده‌اند و تنها راه مبارزه با این مشکل ایمن‌سازی خانواده‌ها در برابر اعتیاد به مواد مخدر است.

ترابی‌نژاد افزود: رویکرد مبارزه با مواد مخدر باید بیشتر به سمت فرهنگ‌سازی باشد، زیرا با فرهنگ‌سازی مثبت از رشد مواد مخدر در جامعه می‌تواند کم کرد.

وی ادامه داد: باید مسئولان تعهدات لازم در خصوص اجرای مصوبات جلسات داشته باشند، تا بتوانیم به رفع مشکل اعتیاد در جامعه بپردازیم.

این مسئول با اشاره به سرمایه انسانی هر کشور که جوانان هستند، خاطرنشان کرد: استکبار برای نابودی این جوانان اساسی‌ترین رکن اجتماع یعنی خانواده را هدف قرار داده است که مهم‌ترین راه مبارزه دشمنان است.

فرماندار پلدختر خطاب به مسئولان مرتبط تصریح کرد: زمینه‌سازی برای اشتغال جوانان و نهادینه‌کردن فرهنگ متعالی و پویایی در اجتماع باعث می‌شود که زمینه‌های کشش به سمت اعتیاد در جوانان کمتر شود، چراکه اگر این مسئله به درستی اجرا شود، تازگی و طراوت جوانی کل جامعه را در برمی‌گیرد.

وی گفت: باید نرخ بیکاری را در این شهرستان کاهش دهیم و این امر مستلزم همکاری و هماهنگی مدیران با مردم این منطقه است، زیرا بدون حمایت و پشتیبانی مردم دولت نمی‌تواند، قدمی بردارد.

ترابی‌نژاد افزود: همه باید با روحیه جهادی و امید به آینده زمینه‌ساز شکوفایی استعدادهای جوانان این شهرستان باشیم، چراکه جوانان پلدختر سرشار از روحیه و خلاقیت هستند و می‌توانند در کمترین فرصت با حداقل‌ترین امکانات خودشان را به جامعه اثبات و برای سایرین نیز اشتغال‌زایی کنند.