جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

خانواده‌ها زمینه ازدواج آسان را برای فرزندان خود فراهم کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

خانواده‌ها زمینه ازدواج آسان را برای فرزندان خود فراهم کنند

خانواده‌ها زمینه ازدواج آسان را برای فرزندان خود فراهم کنند

امام جمعه پلدختر گفت: خانواده‌ها زمینه ازدواج آسان را در سطح جامعه فراهم آورند.

به گزارش خبرگزاری فارس از پلدختر، حجت‌الاسلام علی‌محمد لروند گفت: خانواده‌ها برای تسهیل در ازدواج فرزندان خود از پیامبر اکرم(ص) و ازدواج حضرت علی(ع) فاطمه زهرا(س) الگوبرداری کنند.

امام جمعه پلدختر گفت: بر اساس حدیثی از پیامبر اکرم سلامتی برای انسان با تقوا مهم‌تر از ثروت است، تقوا و حدود الهی اگر در جامعه جاری شود جامعه به سمت سلامتی و پیشرفت حرکت می‌کند.

حجت‌الاسلام لروند تصریح کرد: گردهمایی ائمه جمعه لرستان در شهرستان پلدختر یک گردهمایی کم نظیر و پر برکت برای مردم پلدختر بود که با حضور نماینده ولی‌فقیه در لرستان، استاندار لرستان، معاون عمرانی وی و جمعی از مدیران کل دستگاه‌های دولتی استان و همچنین تلاش‌های مسئولان شهرستان به بهترین وجه انجام گرفت.

لروند با اشاره به سالروز ملی شدن صنعت نفت در 29 اسفند اظهار داشت: ملی شدن صنعت نفت در ایران حاصل تیزهوشی روحانیت و نقش و رهبری آیت‌الله کاشانی و همراهی روحانیت با دولت مصدق بود که باعث تحقق این دستاورد بزرگ و ملی برای ایران شد.

امام جمعه پلدختر به تفرقه بین دولت مصدق و آیت‌الله کاشانی و روحانیت پرداخت و خاطرنشان کرد: هر وقت تفرقه و چند دستگی باشد، دشمنان شمشیرش تیز می‌شود و سلطه می‌یابد و کودتای 28 مرداد 32 نمونه‌ای از این تفرقه و شکستن وحدت در بین دولت وقت و روحانیت بود.

وی گفت: آمریکا قابل اعتماد نیست و نقشی دو پهلو در موضوع داعش بازی می‌کند، از یک طرف ادعای مبارزه با داعش را دارد و از سویی دیگر برای این تروریست‌ها سلاح و مهمات تامین می‌کند.

لروند افزود: آمریکا زیر نظر اسرائیل اداره می‌شود و همه شاهد هستیم، چگونه پیش‌بینی‌های مقام معظم رهبری دارد به واقعیت تبدیل می‌شود.

امام جمعه پلدختر تصریح کرد: همانگونه که رهبری اشاره کردند، آمریکا غیر‌قابل اعتماد بوده و به عهد و پیمان متعهد نیست و نمونه بارز این بی‌ا‌عتمادی نامه سناتورها و نمایندگان کنگره در قضیه هسته‌ایی ایران است.

وی اظهار داشت: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ایی با منطق دارد، از حقوق ملت ایران دفاع می‌کند و جهانیان این منطق جمهوری اسلامی و رسوایی آمریکا و دشمنان انقلاب را دارد مشاهده می‌کند.

امام جمعه پلدختر با اشاره به فرارسیدن سال نو افزود: مردم در سال نو و ایام نوروز شأن و جایگاه ایام فاطمیه را حفظ کنند.

وی گفت: اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر است و اگر به نفت وابستگی داشته باشیم، اداره کشور سنگین می‌شود.

لروند ادامه داد: دولت‌مردان به توصیه‌های مقام معظم رهبری عمل کرده و کشور را از وابستگی به صنعت نفت خارج کنند.

حجت‌الاسلام لروند با انتقاد از نبود مرکز صدور گواهینامه در پلدختر گفت: مسئولان نسبت به راه‌اندازی مرکز صدور گواهینامه تلاش کنند.