رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

خدمات شهرداری خرم‌آباد به مسافران نوروزی رایگان است - نمایش محتوای خبر

 

 

خدمات شهرداری خرم‌آباد به مسافران نوروزی رایگان است

خدمات شهرداری خرم‌آباد به مسافران نوروزی رایگان است

معاون شهردار خرم آباد گفت: تمام خدماتی که شهرداری به مسافران ارائه می‌دهد ۱۰۰ درصد به صورت رایگان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی محمدخانی در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان خرم‌آباد که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: همدلی و دوستی که بین مجموعه دستگاه‌های اجرایی استان طی سال گذشته در ستاد نوروزی وجود داشت، سبب شد خرم‌آباد جزء هفت شهر برتر گردشگری کشور انتخاب شود که به واسطه همین انتخاب فعالیت‌های ما باید در این راستا دوچندان شود.

وی با بیان اینکه استان لرستان از معبر گردشگری باید به مقصد گردشگری تبدیل شود، افزود: با توجه به مساعدتی که شورای اسلامی شهر خرم‌آباد با شهرداری دارند تمام خدماتی که شهرداری به مسافران ارائه می‌دهد 100 درصد به صورت رایگان است و همین امر سبب ماندگاری مسافران در شهر خرم‌آباد شده است.

معاون شهرداری خرم‌آباد عنوان کرد: ما احساس می‌کنیم در صورتی که خدمات رایگان به مسافران ارائه شود، مسافر در شهر خرم‌آباد مانده و در این شهر هزینه می‌کنند و این امر سبب می‌شود مردم ما ثروتمند شوند و عوارض شهرداری را بهتر پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات رایگان شهرداری به مسافران وضعیت معیشتی مردم در شهر خرم‌آباد را اتقاء می‌بخشد خاطرنشان کرد: شهرداری می‌تواند با اجرای پروژه‌های سنگینی که اکنون در دستور کار دارد خدمات مطلوب‌تری ارائه دهد.

محمدخانی با بیان اینکه چهار ستاد در پارک‌های شریعتی، نسترن، کیو و پارک بانوان شهر خرم‌آباد وجود دارد، گفت: در این چهار ستاد به صورت ویژه با هماهنگی و همکاری مجموعه هلال احمر به مسافران خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی تصریح کرد: پارک شاپوری نیز در دستور کار شهرداری خرم‌آباد قرار داشت که به دلیل کامل و آماده نبودن سرویس بهداشتی از مجموعه ستادهای نوروزی خارج می‌شود.

معاون شهرداری خرم‌آباد با اشاره به اینکه تمام سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌های شهر در هفته گذشته به بخش خصوصی واگذار شده‌اند، خاطرنشان کرد: با انجام این کار  بخش خصوصی به صورت ویژه نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی را بازسازی می‌کند.

وی اظهار داشت: هرساله در ایام نوروز تور گردشگری رایگان در پارک‌های کیو و شریعتی شهر خرم‌آباد با حضور کارشناسان میراث فرهنگی راه‌اندازی می‌شود که مسافران در این تورها از جاذبه‌های دیدنی شهر خرم‌آباد بازدید می‌کنند.

محمدخانی با بیان اینکه بهارمالگه زیر در پارک‌های شریعتی و کیو راه‌اندازی می‌شود، افزود: همچنین جشن‌های نوروزی نیز ایام تعطیلات در پارک‌ها برگزار می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه کار فرهنگی نباید روی سازه غیرفرهنگی انجام شود، عنوان کرد: برای نصب بنرها نباید از داربست در سطح شهر استفاده کرد زیرا سازه‌ای غیرفرهنگی است و سبب صدمه جانی برای رهگذر می‌شود.

معاون شهرداری خرم‌آباد بیان کرد: بحث خط کشی معابر، جداول، آسفالت معابر، ساماندهی ورودی‌های شهر در رابطه با گلکاری، ساماندهی و لگه‌گیری جدوال به صورت ویژه در دستور کار شهرداری خرم‌آباد است و به طور مرتب کنترل می‌شود.