جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

خدمات گردشگری با نظارت و کنترل دقیق در بروجرد گسترش یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

خدمات گردشگری با نظارت و کنترل دقیق در بروجرد گسترش یابد

خدمات گردشگری با نظارت و کنترل دقیق در بروجرد گسترش یابد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بروجرد گفت: خدمات گردشگری با نظارت و کنترل دقیق متولیان امر در بروجرد گسترش یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حجت‌اله یارمحمدی ظهر روز دوشنبه در کارگروه ارتقاء امنیت اجتماعی این شهرستان، اظهار داشت: بستر فضای طبیعی بروجرد به‌منظور حضور گردشگران فرصتی مغتنم در راستای ارائه خدمات متنوع به علاقه‌مندان در این حوزه ایجاد کرده است.

وی با اشاره به‌ضرورت ساماندهی سفره‌خانه‌های سنتی در شهرستان بروجرد عنوان کرد: بر اساس آئین‌نامه‌های موجود، ساماندهی سفره‌خانه‌ها و رستوران‌های درون‌شهری بر عهده اداره صنعت، معدن و تجارت و ساماندهی سفره‌خانه و رستوران‌های بین‌راهی بر عهده اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بروجرد با اشاره به فعالیت سفره‌خانه‌های سنتی در منطقه ونایی بروجرد، بیان کرد: منطقه ونایی به دلیل شرایط مطلوب و ویژه آب و هوایی همه‌ساله پذیرای گردشگران بسیاری است که به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم در حوزه اسکان و پذیرایی از گردشگران اهالی این منطقه به‌صورت خودجوش اقدام به تأسیس سفره‌خانه‌های سنتی کرده‌اند.

وی بابیان اینکه بسیاری از این سفره‌خانه‌ها فاقد مجوزهای لازم به‌منظور فعالیت هستند، افزود: تذکرات لازم به متولیان این سفره‌خانه‌ها به‌منظور اخذ مجوزهای لازم داده شد و با توجه به اینکه اغلب خدمات این سفره‌خانه‌ها از کنترل‌های معمول همچون قیمت ارائه خدمات و رعایت موازین بهداشتی در طبخ غذا خارج است، نمی‌توان به‌درستی فعالیت‌های آن‌ها را تحت نظر داشت.

یارمحمدی با اشاره به پلمب تعدادی از این واحدها، گفت: در انتهای سال 92 تقریباً 21 مورد از این سفره‌خانه‌ها با همکاری اماکن نیروی انتظامی پلمب شده اما پس از مدتی به دلیل اینکه فعالیت این صنوف با مساعد شدن هوا از سر گرفته می‌شود این اصناف مجدداً فعالیت خود را با نادیده گرفتن تذکرات مبنی بر تعطیلی واحد خود از سر گرفتند.

وی بابیان اینکه برخی صاحبان این مشاغل با مراجعه اقدام به اخذ مجوز کرده‌اند، افزود: ارائه خدمات این اصناف در صورت اخذ مجوزهای لازم با نظارت دستگاه‌های متولی امر به‌درستی انجام‌شده و علاوه بر زمینه ایجاد اشتغال برای خانواده‌های این افراد می‌تواند خدمات را در بستری از فضای زیبا ارائه دهند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بروجرد با تأکید بر ضرورت استانداردسازی خدمات ارائه‌شده در این اماکن، بیان کرد: با کنترل این اماکن می‌توان خدمات آن‌ها را در حوزه‌های مختلف بهداشتی و ارائه غذای سالم و تأسیسات بهداشتی موردنیاز گردشگران گسترش داد.

وی از پلمب 10 واحد سوئیت بدون مجوز در تابستان گذشته در این شهرستان خبرداد و گفت: در این راستا 40 تور غیرمجاز گردشگری که در حوزه فعالیت سازمان حج و زیارت بوده توسط این اداره از فعالیت آن‌ها تا هنگام اخذ مجوزهای لازم خودداری شده است.