جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

خسارت کشاورزان سیل زده پلدختر پرداخت می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خسارت کشاورزان سیل زده پلدختر پرداخت می‌شود

خسارت کشاورزان سیل زده پلدختر پرداخت می‌شود

فرماندار پلدختر گفت: مدیر صندوق بیمه کشاورزی اعلام کرده اعتبارات صندوق بیمه کشاورزی در بحث سیل و آب گرفتگی این شهرستان تامین شده که در مهر ماه جاری به کشاورزان پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، نورالدین درمنان در جلسه شورای کشاورزی شهرستان پلدختر اظهار داشت: از محورهای اقتصاد مقاومتی، درون زایی، برون گرایی، عدالت محوری، دانش بنیان و مردمی بودن است و بخش کشاورزی با دانش امروز یکی از این محورها است  که  باید با بهره‌گیری از علم روز کیفیت تولید آن را بالا برد.

وی افزود: صندوق بیمه کشاورزی می‌تواند با عملکرد بسیار خوب در جهت پرداخت به موقع حق بیمه به کشاورزان خسارت دیده سبب  افزایش اعتماد آنها و رونق هر چه بیشتر این بخش در شهرستان شود.

فرماندار پلدختر بیان کرد: مدیر صندوق بیمه کشاورزی اعلام کرده اعتبارات صندوق بیمه کشاورزی دربحث سیل و آب گرفتگی این شهرستان  تامین شده که در مهر ماه جاری به کشاورزان پرداخت می‌شود.

وی عنوان کرد: در سال زراعی جاری در شهرستان پلدختر میزان سهم زیر کشت گندم دیم 14 هزار هکتار، سه هزارهکتار گندم آبی و سه هزارهکتار کلزا باید توسط کشاورزان این شهرستان  کشت شود.

درمنان گفت: در سال گذشته  نزولات آسمانی قابل توجه با  600 میلی متر بارندگی  در شهرستان سبب رونق کشاورزی و افزایش تولیدات آن  نسبت به سنوات گذشته شد.

وی با بیان این که کشاورزی یکی از محورهای اصلی سند توسعه چشم اندازشهرستان  است تصریح کرد: این مهم می‌تواند با بالا بردن سطح زیر کشت محصولات کشاورزی در شهرستان سبب توسعه آن شود.

فرماندار پلدختر خاطر نشان کرد: با توجه به این که اکنون 90 درصد نیاز دانه‌های روغنی به کشور وارد می‌شود باید بذر مرغوب جهت افزایش تولید داخلی در اختیار کشاورزان  قرار داده شود و با نظارت و کنترل شیوه کشت و تهیه امکانات مورد نیاز  تلاش شود تا این نیاز کاهش یابد.

درمنان اظهار داشت: باران‌های سیل آسای سال گذشته به زیر ساخت‌های کشاورزی از جمله راه‌های بین مزارع در شهرستان خسارات جدی وارد کرده که این موضوع نیز باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.