رونق تولید ملی | جمعه، ۲۸ تیر ۱۳۹۸

خسارت ۴ هزار و ۴۶۰ میلیارد ریالی سیلاب به استان لرستان/ ارسال گزارش میزان خسارت به معاون اول رئیس جمهور - نمایش محتوای خبر

 

 

خسارت ۴ هزار و ۴۶۰ میلیارد ریالی سیلاب به استان لرستان/ ارسال گزارش میزان خسارت به معاون اول رئیس جمهور

خسارت ۴ هزار و ۴۶۰ میلیارد ریالی سیلاب به استان لرستان/ ارسال گزارش میزان خسارت به معاون اول رئیس جمهور

مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان با بیان اینکه خسارت سیلاب در استان ۴ هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال اعلام شده است گفت: لیست کامل خسارات وارده در قالب جداول و ضمائم پیوست برای معاون‌ اول رئیس جمهور ارسال شده است.

رضا آریایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد میزان کل خسارات سیلاب به استان لرستان بر اساس اعلام مدیران دستگاه‌های اجرایی چهار هزار و 436 میلیارد ریال اعلام شد.

وی افزود: میزان خسارت راه‌ها، ابنیه فنی، پل‌ها، آب شرب، خطوط انتقال برق، معابر شهری و روستایی و  پروژه‌های عمرانی دو هزار و 200 میلیارد ریال برآورد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان عنوان کرد: برآورد خسارت به تأسیسات انتقال آب کشاورزی،کانال‌های آب‌بر، سدها و بندهای کوچک خاکی و ایستگاه‌های پمپاژ کشاورزی استان نیز970 میلیارد ریال اعلام شده است.

وی خسارت سیلاب به اراضی کشاورزی، باغات، دام‌ها و آبزی‌پروری استان هزار و 266 میلیارد ریال برشمرد و بیان کرد: میزان خسارت به ماشین‌آلات سبک شهروندان نیز 29 دستگاه اعلام شده است.

آریایی با بیان اینکه تلفات انسانی در استان یک نفر در اثر رعد و برق اعلام شده است گفت: در پی وقوع سیلاب به استان به هزار و 550 واحد تجاری و مسکونی شهری همراه با کلیه لوازم زندگی خسارت وارد شده و به دو هزار و 80 واحد مسکونی روستای همراه با کلیه لوازم زندگی آسیب وارد شد.

وی اظهار داشت: لیست کامل خسارات وارده در قالب جداول و ضمائم پیوست و با توجه به مذاکره تلفنی استاندار لرستان با معاون‌های ریاست جمهوری، معاون اجرایی رئیس جمهور و  سایر مسئولان کشوری، معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشور، رئیس سازمان مدیریت و برنامه کشور، دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ارسال شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان افزود: به‌ محض تصمیم‌گیری و اتخاذ تدابیر لازم از طرف مسئولان کشوری و طرح موضوع در هیئت دولت، تصویب و ابلاغ اعتبارات برای جبران خسارات وارده مراتب اطلاع‌رسانی می‌شود.