رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

خسارت ۶ میلیارد تومانی سیلاب به آب و فاضلاب روستایی استان لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

خسارت ۶ میلیارد تومانی سیلاب به آب و فاضلاب روستایی استان لرستان

خسارت ۶ میلیارد تومانی سیلاب به آب و فاضلاب روستایی استان لرستان

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان لرستان گفت: سیلاب شش میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان به زیرساخت‌های آب و فاضلاب روستایی لرستان خسارت زد.

علیرضا کاکاوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: براثر سیلاب اخیر شش میلیارد و 750 میلیون تومان به زیرساخت‌های آب و فاضلاب روستایی استان لرستان خسارت وارد شد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان پلدختر بیشترین میزان خسارت را داشته است افزود: میزان خسارت سیلاب به زیرساخت‌های آب و فاضلاب روستایی شهرستان پلدختر چهار میلیارد و 200 میلیون تومان برآورد شده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان لرستان بابیان اینکه زیرساخت‌های آب و فاضلاب روستایی دلفان نیز یک میلیارد و 100 میلیون تومان خسارت‌ دیده است عنوان کرد: میزان خسارت سیلاب به بخش آب و فاضلاب روستایی شهرستان دوره چگنی نیز 950 میلیون تومان برآورد شد.

وی با اشاره به اینکه تأسیسات آب و فاضلاب شهرستان کوهدشت 300 میلیون تومان خسارت‌ دیده است گفت: خسارت وارد شده به زیرساخت‌های آب و فاضلاب روستاهای شهرستان خرم‌آباد 200 میلیون تومان برآورد شده است.

کاکاوند اظهار داشت: در جریان سیل اخیر آب 143 روستای سیل‌زده استان قطع شد که در حال حاضر آب شرب همه این روستاها به‌طور موقت وصل شده است.