جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

خسارت 4 هزار و 436 میلیارد ریالی سیل به لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

خسارت 4 هزار و 436 میلیارد ریالی سیل به لرستان

خسارت 4 هزار و 436 میلیارد ریالی سیل به لرستان

سیل اخیر4 هزار و 436 میلیارد خسارت به استان لرستان وارد کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: سیل هفته گذشته 4 هزار و 436 میلیارد ریال به بخش های مختلف از جمله کشاوری، راه، ابنیه، منازل مسکونی و واحدهای تجاری استان خسارت وارد کرده است.

رضا آریایی افزود: خسارت وارده به راهها، پل ها، ابنیه فنی، خطوط انتقال برق، آب شرب، معابر شهری و روستایی و طرح های عمرانی دو هزار و 200 میلیارد ریال است.

وی گفت: تاسیسات انتقال آب کشاورزی، سدها و بندهای کوچک خاکی، کانال های آب بر و ایستگاههای پمپاژ کشاورزی نیز 970 میلیارد ریال خسارت دیده است.

آقای آریایی خسارت سیل به اراضی کشاورزی، باغات، احشام و شیلات را یکهزار و 266 میلیارد ریال اعلام کرد افزود: 29 دستگاه ماشین آلات سبک شهروندان نیز دچار خسارت شده است.

وی اضافه کرد: یکهزار و 550 واحد تجاری و مسکونی شهری همراه با تمامی لوازم زندگی و دو هزار و 80 واحد مسکن روستایی با تمامی لوازم نیز در اثر سیل خسارت دید.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: همچنین دو مورد تلفات انسانی بر اثر صاعقه و سیل نیز طی هفته گذشته در استان رخ داد.

رضا آریایی تصریح کرد لیست کامل خسارات وارده در قالب جداول و ضمایم پیوست و با توجه به مذاکره تلفنی استاندار با مسئولان کشوری، برای معاون اول ریاست جمهوری، وزیر کشور، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ارسال شد.