جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

خطیب جمعه خرم‌آباد:‌ "تزار می" مادرخوانده تکفیری‌ها و پدرخوانده صهیونیست‌هاست - نمایش محتوای خبر

 

 

خطیب جمعه خرم‌آباد:‌ "تزار می" مادرخوانده تکفیری‌ها و پدرخوانده صهیونیست‌هاست

خطیب جمعه خرم‌آباد:‌ "تزار می" مادرخوانده تکفیری‌ها و پدرخوانده صهیونیست‌هاست

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد با تاکید براینکه باید سطح روابط با انگلیس به نازل‌ترین حد ممکن تنزل پیدا کند، گفت: "تزار می" مادرخوانده تکفیری‌ها و پدرخوانده صهیونیست‌هاست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام قاسم متقی‌نیا در خطبه‌های این هفته شهر خرم‌آباد، ضمن تبریک ولادت باسعادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) اظهار داشت: نخستین نوری که خداوند خلق کرد نور پیامبر (ص) بود.

وی به سیره سیاسی امام جعفر صادق (ع) اشاره کرد و افزود: امام صادق (ع) قهرمان مبارزه باکسانی بود که با حق و حقیقت دشمنی می‌کردند. امام صادق (ع) با دو انحراف سیاسی و حکومتی حاکمان و انحراف اعتقادی و فکری کسانی که در بین مسلمانان بودند مبارزه می‌کردند.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد بیان کرد: امام صادق (ع) چهار شیوه از قبیل تقیه، راه‌اندازی نهضت تولید علم، مبارزه با فرقه سازی‌های جعلی و موضع‌گیری در برابر خلفای جور را برای مبارزه در نظر گرفت. بیش از چهار هزار شاگرد معارف ناب اسلام را از محضر امام صادق (ع) یاد گرفتند و نخبه‌های علمی زیادی از قبیل جابر بن حیان از مکتب علمی امام صادق (ع) پرورانده شده‌اند.

وی تصریح کرد: هفته گذشته مراسم جشن تکلیف در محضر مقام معظم رهبری برگزار شد و ایشان دانش آموزان را در رابطه با پدر و مادر، معنویت، ارتباط باخدا، دشمن‌شناسی، شهدا و دیگر مسائل سفارش کرده‌اند بنابراین از مسئولان درخواست داریم این جشن تکلیف که شیوه تربیتی بسیار مؤثری است را پرمحتوا برگزار کنند.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد با تأکید بر اینکه وحدت حوزه و دانشگاه مهم‌ترین مسئله‌اش هماهنگی و وحدت در پاسخ به نیازهای مردم است، اظهار داشت: محور وحدت بازگشت به قرآن است.

وی به یاوه‌گویی نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه انگلستان در اجلاس شورای همکاری خلیج‌فارس نسبت به ایران اشاره کرد و افزود:  "تزار می" مادرخوانده تکفیری‌ها و پدرخوانده صهیونیست‌هاست.

متقی نیا عنوان کرد: همسویی و هم‌آغوشی پدرخوانده‌های تکفیری‌ها با صهیونیست‌ها مشخص‌شده است و حداقل پاسخگویی به این اقدام مفتضحانه انگلیس این است که سطح روابط به نازل‌ترین حد ممکن تنزل پیدا کند.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد ضمن تبریک پیروزی نیروهای حلب، بیان کرد: پیروزی نیروهای مقاومت در حلب سوریه تحقق وعده الهی است و با این پیروزی وضعیت نیروهای مقاومت ازنظر داخلی قوی‌تر شده و ازنظر منطقه‌ای نیز طرح‌های غربی، عربی و صهیونیسم شکست خورد.

وی در رابطه با انتصاب رئیس جدید سازمان بسیج مستضعفین ازسوی مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری در این رابطه فرمودند اعتلای بسیج در تمام مرحله‌های نیاز انقلاب اسلامی، از جمله در زمینهٔ فرهنگی، علمی، دفاع، خدمت‌رسانی به مردم  باید به منصه ظهور برسد زیرا عرصه حضور بسیج عرصه نیاز مردم و مسائل کشور است.

متقی‌نیا در رابطه با توجه بیشتر به اقشار محروم جامعه و تذکر به بعضی سازمان‌هایی که مسئولیت خدمات‌رسانی به مردم شهر را بر عهده‌ دارند، تصریح کرد: متأسفانه یک منکر در حال تبدیل‌شدن به یک‌رویه است و این نگاه و مدیریت تدبیری است که با نگاه اسلامی نسبتی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: دو مسئول با یکدیگر اختلاف داشته و کارکنان زحمتکش زیرمجموعه آن‌ها حدود چهارتا پنج ماه حقوق دریافت نکرده‌اند که این منکر باید برچیده شود. آن مسئولی که به خود جرأت می‌دهد لجبازی کرده و با مسائل اقتصادی و مالی یک کارمند و خانواده بازی کند، چه نسبتی با انقلاب اسلامی دارد؟ چرا مسئولان این خبر را می‌شوند و خود را به نشنیدن می‌زنند؟