جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

خط تولید زاگرس خودرو بروجرد احیاء و راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خط تولید زاگرس خودرو بروجرد احیاء و راه‌اندازی می‌شود

خط تولید زاگرس خودرو بروجرد احیاء و راه‌اندازی می‌شود

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: خط تولید کارخانه خودروسازی زاگرس خودرو بروجرد ظرف ماه‌های آینده احیاء و راه‌اندازی می‌شود.

کامران فرشید در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بروجرد اظهار داشت: 70 درصد از سهام زاگرس خودرو بروجرد به یکی از خودروساز‌ها واگذارشده و در ماه‌های آینده تولید خود را مجدداً آغاز می‌کند.

وی افزود: مدیران این کارخانه در حال حاضر مشغول به ساماندهی نیروهای خود هستند تا بر اساس نیاز کارخانه از نیروهای تخصصی مجدداً دعوت به کار شود و با استفاده از قانون بازنشستگی مشاغل سخت و زیان‌آور نسبت به تسویه‌حساب دیگر نیروهایی که در حال بازنشستگی هستند اقدام شود تا مشکلات شغلی آن‌ها نیز مرتفع شود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: قرارداد همکاری با یکی از خودروساز‌ها توسط مدیران این کارخانه منعقدشده و با راه‌اندازی مجدد خط تولید کارخانه زاگرس خودرو بروجرد تولید و مونتاژ خودروهای یادشده در این کارخانه از سر گرفته می‌شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر تنها قرارداد منعقدشده برای زاگرس خودرو با یکی از خودروساز‌ها بوده اما در آینده قراردادهای کاری دیگر با شرکت‌های خودروسازی داخلی و خارجی برای توسعه خط تولید این کارخانه منعقد خواهد شد.

فرشید در رابطه با آخرین وضعیت کارگران اخراج شده این واحد کاری نیز گفت: تاکنون کارگرانی که از این واحد به هر عنوان اخراج شده‌اند برای بازگشت به کار مراجعه نکرده‌اند و چنانچه کارگری اخراج شده باشد باید از طریق مراجعه به هیئت تشخیص اداره کار این شهرستان اقدام به شکایت کند تا ضمن بررسی دلایل اخراج آن‌ها در صورت نیاز نسبت به بازگشت به کار آن‌ها اگر قرارداد آن‌ها تمام نشده باشد، اقدام شود.