رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸

خط قرمز میان ایران اسلامی با آمریکا دائمی است - نمایش محتوای خبر

 

 

خط قرمز میان ایران اسلامی با آمریکا دائمی است

خط قرمز میان ایران اسلامی با آمریکا دائمی است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: خط قرمز جمهوری اسلامی ایران با آمریکا به دلیل سیاست‌های خصمانه آنها علیه ملت و نظام کشور یک خط قرمز دائمی است.

علاء‌الدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بروجرد، اظهار کرد: آمریکا پس از گذشت 36 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران باید بداند مقابله با ملت، نظام و رهبری استوار این کشور غیر ممکن است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا بارها در جریان مقابله با ملت ایران شکست‌خورده میدان بوده است، عنوان کرد: پیروزی تیم هسته‌ای ایران در جریان مذاکرات گواهی بر این ادعاست.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه آمریکا به دنبال نقض تعهدات با جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته‌ای است، ادامه داد: حال اینکه ارتباط اروپاییان پس از این مذاکرات با ایران اسلامی بیشتر شده است.

بروجردی تاکید کرد: آمریکا حتی با ترفندها و مصوبات کنگره توان تاثیر بر اراده ملت ایران اسلامی را ندارد.

وی به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر تشکیل کمیته‌ای ویژه در شورای عالی امنیت ملی به منظور رصد تحولات برجام اشاره و خاطرنشان کرد: چگونگی برخورد با نقض برجام از سوی آمریکا برعهده شورای عالی امنیت ملی است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: این مجلس با توجه به دیدگاه‌های انقلابی جدی موجود در آن تصمیمات شورای امنیت ملی و کمیته ویژه رصد اجرای برجام در رابطه با چگونگی برخورد با نقض برجام از سوی آمریکا را فصل‌الخطاب می‌داند.

بروجردی با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران یکپارچه و با محوریت ولایت است، تصریح کرد: اتحاد آمریکا با کشورهای اروپایی علیه ملت ایران اسلامی با شکست مواجه شده است.

وی با اشاره به اینکه کشورهای اروپایی درصورت نقض تعهدات برجام از سوی آمریکا روابط خود با جمهوری اسلامی ایران را قطع نمیکنند، اظهار کرد: سفر روسای کشورهای اروپایی به منظور انعقاد قراردادهای مختلف با ایران اسلامی گواهی بر این ادعا است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: تکیه ایران اسلامی در زمینه اقتصاد بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی و توانمندی‌های داخلی است

بروجردی به بازی جهان‌خواران در عرصه نفت اشاره و خاطرنشان کرد: تلاش دولت به منظور برخورداری کشور از اقتصاد منهای نفت و اجرای اقتصاد مقاومتی ادامه دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری دو انتخابات مهم مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال جاری اشاره و عنوان کرد: شورای نگهبان بر اساس قانون موظف به احراز صلاحیت نامزدهای انتخاباتی است.

رئیس شورای امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه بر اساس قانون تایید مصوبات این مجلس بر عهده شورای نگهبان است، اضافه کرد: این شورا بازوی رهبری است.

بروجردی به طرح شورای رهبری از سوی برخی خواص اشاره و تصریح کرد: طرح این موضوع انحرافی و نادرست است.