رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۸

خیران لرستان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد همت بیشتری داشته باشند - نمایش محتوای خبر

 

 

خیران لرستان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد همت بیشتری داشته باشند

خیران لرستان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد همت بیشتری داشته باشند

نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: هر سال آمار کمک‌های شما مردم نیکوکار و خیران افزایش دارد و امسال نیز انتظار این است که شما همت کنید تا بخش عمده‌ای از زندانیان غیر عمد را آزاد کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام سید احمد میرعمادی، شامگاه پنج‌شنبه در جشن گل‌ریزان که در هتل جهانگردی خرم‌آباد برگزار شد، اظهار داست: عالم هستی عالم علت و معلول است و هرچه در عالم اتفاق می‌افتد علتی دارد.

وی بابیان اینکه علت دو قسم مادی و معنوی دارد، افزود: آنچه بشر می‌بیند علت مادی و آنچه خداوند بیشتر به آن توجه دارد علت معنوی است مثل طول عمر یک علت مادی مانند تغذیه سالم و رعایت مسائل بهداشتی و یک عامل معنوی مانند صله‌رحم و صدقه دادن دارد چراکه صدقه دفع بلا است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بیان کرد: یکی از مواردی که علت معنوی برای انسان به شمار می‌رود کمک به نیازمندان، احسان و نیکوکاری است که در طول عمر، نسل انسان، دوام موفقیت و برکت وزندگی مؤثر است.

وی با اشاره به اینکه امام صادق (ع) می‌فرماید کسانی که احسان و نیکوکاری می‌کنند عمرشان و زندگی‌شان بیشتر از افراد عادی است، عنوان کرد: احسان و نیکوکاری به زندگی انسان دوام و برکت می‌بخشد و برکت خداوند در ماه رمضان نیز در احسان و نیکوکاری است و نیز گناه سبب مرگ زودرس می‌شود و دوام عمر به احسان ما است.

میرعمادی با اشاره به این حدیث از امام صادق که می‌فرماید: برای اهل بهشت چهار علامت هست، تصریح کرد: صورت گشاده و بشاش، زبان نرم، قلب مهربان و درنهایت دست بخشنده است.

وی خاطرنشان کرد: عده‌ای ناخودآگاه به صورت غیر عمد مرتکب خطایا جرمی شده‌اند که سبب شده به زندان بیفتند و بیشتر آن‌ها افراد محترم، بزرگوار یا منشأ آثار و برکات در جامعه هستند که از اقشار مختلف به واسطه یک خطای غیر عمد در زندان به سر می‌برند و چشم امید آن‌ها به این جلسات است.

نماینده ولی‌فقیه بابیان اینکه دست بخشنده داشته و ببخشیم تا خدا ما را ببخشد، عفو کنیم تا خدا ما را عفو کند و رحم کنیم تا خدا به ما رحم کند، گفت: هر سال آمار کمک‌های شما مردم نیکوکار افزایش دارد و امسال نیز انتظار این است که شما همت کنید تا بخش عمده‌ای از زندانیان غیر عمد را آزاد کنیم.

وی افزود: خانواده زندانی جرائم غیر عمد ارزش کار شما را می‌داند و خداوند نیز که عالم به غیب است اجر این کار را محفوظ داشته است

میرعمادی عنوان کرد: در ماه رمضان یک اثر ماندگار از خود به جایی بگذارید تا با کمک خود بخش قابل‌توجهی از این زندانیان آزاد شود و بیایید یک نفر را از زندان آزاد کنیم و حیات دوباره ببخشیم.