جهش تولید | شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

دارالقرآن شهدای امور تربیتی در شهرستان خرم‌آباد افتتاح شد - نمایش محتوای خبر

 

 

دارالقرآن شهدای امور تربیتی در شهرستان خرم‌آباد افتتاح شد

دارالقرآن شهدای امور تربیتی در شهرستان خرم‌آباد افتتاح شد

دارالقرآن شهدای امور تربیتی در شهرستان خرم‌آباد با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان لرستان، دارالقرآن شهدای امور تربیتی در شهرستان خرم‌آباد در راستای توسعه فعالیت‌های تخصصی قرآنی، تلاش در جهت توسعه کمی و کیفی «آموزش‌های قرآن کریم» و با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان افتتاح شد.

دارالقرآن شهدای امور تربیتی با نگرش کلان بهره‌گیری از ظرفیت‌ها، امکانات آموزشی و ترغیب و تشویق دانش‌آموزان نسبت به آشنایی و انس هرچه بیشتر بافرهنگ انسان‌ساز قرآن کریم به بهره‌برداری رسید.

گودرز کریمی‌فر مدیرکل آموزش‌ و پرورش لرستان در این مراسم، توسعه فعالیت‌های قرآنی را یکی از سیاست‌های اصولی دستگاه تعلیم و تربیت برشمرد و اظهار داشت: معتقدیم باید دانش‌آموزان خودباور و خداباور را تربیت کنیم که دانش و بینش را به‌ صورت توأمان فراگیرند.

وی با اشاره به شرکت بیش از 160 هزار دانش‌آموز لرستانی در مراحل چهارگانه مسابقات قرآنی، افزود: دانش‌آموزان لرستانی با رقابت سالم و سازنده در 9 رشته قرآنی انس با قرآن، عترت و نماز را در عمل به نمایش گذاشتند.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش لرستان کسب 10 رتبه کشوری در سی و سومین دوره مسابقات قرآنی دانش‌آموزان کشور را نشان از انس و اشتیاق دانش‌آموزان و اهتمام آموزش‌ و پرورش به ترویج فرهنگ قرآنی در مدارس دانست و گفت: قرآن والاترین و با ارزش‌ترین کتاب هدایت و انسان‌سازی است و خداوند هم اولین معلم قرآنی بشر است که کتاب قرآن را برای هدایت انسان‌ها بر قلب پیامبر مکرم اسلام(ص) نازل کرد.

وی با اشاره به آمیختگی تعلیم و تربیت، عنوان کرد: مصمم هستیم تا دانش‌آموزانی تربیت و پرورش دهیم که در تراز جمهوری اسلامی باشند.

کریمی‌فر ضمن تقدیر از همراهی و حمایت‌های نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان و امام‌جمعه شهرستان خرم‌آباد، خاطر نشان کرد: وجود ائمه جمعه و جماعات ظرفیت بسیار خوبی در تحقق اهداف کلان تعلیم و تربیت و تحکیم باورهای اعتقادی دانش‌آموزان بوده است.

وی شهدای دانش‌آموز فرهنگی را ستارگان پرفروغ نظام تعلیم و تربیت برشمرد و بیان کرد: نام‌گذاری دارالقرآن شهدای امور تربیتی قدردانی از معلمان آزاده‌ای است که در راه تحقق ارزش‌های قرآنی جان‌عزیز خود را فدا کردند.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش لرستان با تأکید بر حمایت و پشتیبانی از فعالیت‌های قرآنی، تصریح کرد: آموزش‌ و پرورش با حمایت مادی و معنوی از فعالیت‌ها و برنامه‌های قرآنی تلاش می‌کند تا دانش‌آموزان مطابق با اهداف سند تحول بنیادین به‌ صورت دانش و بینش خود را با مفاهیم قرآنی مأنوس و در مسیر اهداف قرآنی حرکت کنند.

وی توسعه قرآن‌پژوهی در مدارس را زمینه‌ای برای فهم عالمانه قرآن دانست و گفت: دانش‌آموزان باید معارف ناب قرآنی را از کلام وحی و سیره نبوی و علوی بیاموزند.

اسداله عباس‌زاده مدیر آموزش‌ و پرورش ناحیه یک شهرستان خرم‌آباد نیز در این مراسم به وجود 12 شهید امور تربیتی اشاره کرد و  اظهار داشت: تأسیس و راه‌اندازی این دارالقرآن با هدف انس هر چه بیشتر دانش‌آموزان با قرآن و آموزش تخصصی قرآن با استفاده از اساتید مجرب قرآنی انجام شده است.

وی با بیان اینکه این دارالقرآن می‌تواند استعدادهای قرآنی را در مسیر درست هدایت کند، عنوان کرد: سال آینده پیش‌دبستانی قرآنی با مشارکت بخش غیردولتی راه‌اندازی می‌شود.