رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

داروخانه‌های بیمارستانی لرستان به بخش خصوصی واگذار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

داروخانه‌های بیمارستانی لرستان به بخش خصوصی واگذار شد

داروخانه‌های بیمارستانی لرستان به بخش خصوصی واگذار شد

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان گفت: تمام داروخانه‌های بیمارستانی استان لرستان به بخش خصوصی واگذارشده است.

گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی خوارزم کیا در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: طی سال 95 دو آزمون استخدامی داشتیم که یکی در رابطه با نیروهای حاشیه شهر بود که به‌صورت شرکتی برگزار شد و یک آزمون نیز برای نیروهای خدماتی بود.

وی بابیان اینکه در آزمون استخدامی کلی، دستگاه‌های کشور دانشگاه علوم پزشکی لرستان دو برابر میانگین سایر دانشگاه‌ها مجوز استخدامی دارد، افزود: در حوزه دانشگاه علوم پزشکی لرستان هیچ‌گونه ورود به عرصه اشتغال بدون آزمون استخدامی و خارج از ضوابط اداری نداشته‌ایم.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی لرستان بابیان اینکه در طول تاریخ دانشگاه علوم پزشکی لرستان هیچ بازه زمانی به این اندازه کنونی طرح و پروژه نداشته‌ایم، عنوان کرد: عمده این پروژه‌ها در بحث بهداشت و درمان است گرچه پروژه‌های آموزشی نیز داشتیم که طی سال‌های اخیر به نتیجه رسید.

وی بیان کرد: در بحث تجهیز و نوسازی ناوگان آمبولانس‌ها اخیراً تعدادی آمبولانس وارد دانشگاه شده که منتظر تشریفات اداری برای تزریق به سیستم هستیم.

خوارزم کیا گفت: داروخانه دولتی متعلق دانشکده داروسازی امام خمینی در خرم‌آباد تأسیس‌شده و باوجودآن هیچ‌گونه کمبود دارویی در استان نداریم.

وی با اشاره به اینکه تمام داروخانه‌های بیمارستانی به بخش خصوصی واگذارشده است، تصریح کرد: تاکنون تمام داروهایی بیماران ام اس، شیمی‌درمانی و سایر بیماری‌های خاص در استان رایگان بوده و از طرف معاونت دارو و غذا و معاونت درمان مورد مساعدت قرارگرفته‌اند.

مروت طاهری کلانی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز اظهارداشت: براساس آخرین رتبه‌بندی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان رتبه 16 ام را ازنظر شاخص اچ ایندکس در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور داشته است.

وی بابیان اینکه شاخص اچ ایندکس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در سال‌های قبل 17 بوده و اکنون به 20 ارتقاء یافته است، افزود: مرکز رشد و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز شروع به کارکرده و برنامه‌های حمایتی خوبی در دست اقدام دارد.

رضا سپهوند معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز گفت: در اواخر سال 93 براساس کارهای معمول در راستای کار نظارتی خود متوجه برنج‌های تاریخ گذشته در انبارها بودیم.

وی افزود: با دغدغه هدر نرفتن سرمایه ملی برای تمدید تاریخ آن‌ها با یک سری آزمایشات تلاش کردیم که برخی به فروش رفته و سه نمونه از آن‌ها آلوده به آرسنیک بالاتر از حد معمول بود که قابلیت مصرف برای انسان نداشت و به دلیل هدر نرفتن منابع ملی پیگیر مصرف آن برای مصارف غیرانسانی هستیم.

سپهوند گفت: براساس قانون، وزارت بهداشت تنها مرجع اعلام نظر در رابطه با محصولات سلامت‌محور بوده و هیچ دستگاه دیگری مانند استاندارد در رابطه با این محصولات مانند همین برنج‌ها صلاحیت اعلام نظر ندارد.